obal alba

Tubab Woman

Yellow Sisters

Indies Scope / 2010
Žánry: acoustic, ethno, funk, vocals, world music
MAM464
CD 269 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

Tubab Woman – bílá žena s černou duší

Svým albem Singalana zapůsobily čtyři zpěvačky Yellow Sisters zjevení na české hudební scéně. Nyní, tři roky po té, přicházejí v nezměněné sestavě s novým albem, které pokračuje na cestě započaté skvělým debutem. Magické souznění čtyř ženských hlasů, proplouvající všemi žánry i s nástrojovým doprovodem.

Vpravdě rozdílné album oproti debutu vytvořil kvartet zpěvaček Yellow Sisters. Nové album rozhodně vystoupilo z vod worldmusic, přestože právě úvodní a titulní skladba Tubab Woman je skladbou tohoto žánru. V dalších písničkách Yellow Sisters svůj zpěv koření ingrediencemi r´n´b, ambient, soul, funky a dalšími voňavými hudebními přísadami. „Na tomto albu jsme daly hodně prostoru našim osobním výpovědím a ty písně se trochu liší od věcí, které děláme dohromady. Já a Bára tíhneme k soulu a funky a Antonie s Hawou zase k alternativnějším věcem a experimentu, takže výsledek je opravdu pestrý.“ Potvrzují záměr udělat trochu jinou nahrávku Yellow Sisters.  I v dalším základním rysu Yellow sisters je na albu patrná změna. A cappella přístup, který skupina na živo stále udržuje, na albu obohatila o řadu hostů a nástrojů. Na desce se objevil Jaroslav Bárta (keyboard), Luis ´Jachu´ Reyes (bass), Tomáš Kroutil (guitar), Ephraim Goldin (percussion, vocals), Adam Koller (drums), En.Dru (beatbox), vokálně vypomohla například Tonya Graves, Markéta Foukalová, dále Petr Wajsar a Ondřej Ruml a mnoho dalších.

Nahrávka navíc vznikala v daleko delším časovém rozmezí než prvotina Singalana, kterou dámy vydaly po vítězství v soutěži Česká spořitelna Colours Talents. Navíc se nahrávala i na netradičních místech. Což si pochvalují samy zpěvačky z Yellow Sisters: „Nahrávaly jsme venku na zahradě, potom také v nádherném barokním kostele ve Skokách u Žlutic a samozřejmě i ve studiu. Byla to moc hezká zkušenost. V některých písních nám zpívají ptáci.“ Celkově tak vznikla nahrávka, která je neobyčejně inspirativní a hýří nápady, zároveň si udržuje vlastní rytmus a řád. To byl nepochybně těžký úkol udržet nahrávku ve výsledném kompaktním stavu. „To opravdu jednoduché nebylo. Měly jsme štěstí, že jsme na desce pracovaly s Jaroslavem Pachým, který měl s námi velkou trpělivost, vycházel nám maximálně vstříc a vše velice citlivě nakonec smíchal.“

Yellow Sisters vytvořily nahrávku, při které kráčejí svou cestou a nehodlají se nechat omezovat žádnými pravidly žánru ani zpívaní. Jejich cesta je plná barev a kouzel a rozhodně stojí za to se po ní alespoň chvilku projít.

Yellow Sisters je ženská vokální skupina - a cappella, která svým zpěvem prochází s lehkostí napříč žánry soulu, funky, r´n´b, world music, jazzu i reggae. Yellow Sisters jsou zvukovými iluzionistkami. Ve svých autorských písních experimentují s hlasem a hledají originální způsoby vyjádření melodie a rytmu.

 

Křty CD:

15.6. Praha, La Fabrika
21.6. Brno, nádvoří Staré radnice (vstup volný)
 


Mediální partneři:

    


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Acoustic | Ethno | Funk | Vocals | World music

obal alba

Mateřská.com

Laktační psychóza
Dostupné varianty
CD 199 Kč
obal alba

Yellow Sisters

Singalana
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Květy

Kocourek a horečka
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Tomáš Kočko & Orchestr

Poplór
Dostupné varianty
CD 179 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Koa a Navarová Zuzana d.t. & KOA

Koa
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE

BONUSY    O NÁKUPU
    © Indies Scope

    IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
    ×