obal alba

Kocourek a horečka

Květy

Indies Scope / 2006
Žánry: acoustic, alternative, rock
MAM326
CD 254 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

KVĚTY - Kocourek a horečka
Tuhle hudbu si snadno zapamatujete, protože málokterá skupina má tak originální sound jako právě brněnské seskupení Květy. Zároveň, rozhodně o ní nemůžete říci, že je jednoduchá. Květy totiž vytváří nekonvenční akustický bigbeat říznutý širokou paletou inspirace." Máme rádi i hip-hop, straré blues, noise, elektroniku, šansón... to vše se, svým způsobem, odráží v tom, co děláme.“ Říká vůdčí postava Květů, originální skladatel, textař a zpěvák Martin E. Kyšperský. Společně se svým spoluhráčem Alešem Pilgrem připravili nové vynikající album „Kocourek a horečka“, které je plné aforismů, ale i příběhů. „Jsem zamilovanej do spousty živých i mrtvých básníků a spisovatelů. To, že člověk píše svoje pocity na papír je hra, úleva a droga. Čím víc potom čte jiné, tím víc vnímá souvislosti, vlastní malost.. to ale není důležité, jsem rád, že mne něco jednoduše nutí, abych psal. Mám tužku s papírem na nočním stolku i v tramvajích. Text vychází vždy z emoce, která je osobní, jde jen o míru zašifrovanosti v konečném výsledku.“

Květy za svoje první album „Jablko její peří“ získali nominaci na Cenu akademie populární hudby Anděl 2004 v žánrové kategorii „Alternativa“. V období mezi tímto a novým albem, kapela poctivě koncertuje a to nejen v Čechách ale i v zahraničí. S Petrem Hegyim (který se podílel graficky na obalu k novému albu) natočili videoklip k písni Pasáček ovcí, který je jako bonus na novém CD. Mimo jiné, právě tuto skladbu si následně vybrala a zařadila do svého repertoáru i na svoji desku, AG Flekovská kapela "Odpolední směna" a natočila k ní také svůj videoklip. Těsně před natáčením se z tria stalo duo. „Z kapely odešel cellista Martin Růžička a do kapely byl přijat výborný basista Ondřej Čech. Desku "Kocourek a horečka" jsme však nahrávali ještě ve dvou s občasnými hosty.“ Album se natáčelo ve studiu Indies v Brně pod dohledem Broňka Šmida. Jako hosty se zde uslyšíte např. Dorku Barovou z Tara Fuki či Ondřeje Kyase, který obohatil dvě skladby o zvuk kláves. Nejvýrazněji zasáhla do nahrávání Marta Fúú Svobodová z dívčí skupiny Budoár Staré Dámy, která byla kdysi řádnou členkou kapely. Její emotivní zpěv, skvěle doplňuje vokál Martina E. Kyšperského.

Květy jsou často označováni po za zániku kapel Sledě, živé sledě, Dunaj nebo Z kopce jako držitelé pochodně brněnské alternativní scény společně s kapelou Ty Syčáci a Vladimírem Václavekem. Což se objevovalo velmi často v pozitivních reakcích na jejich debut „ Jablko jejího peří“, Martin E. Kyšperský s tím ale nesouhlasí. „Kapely jako Dunaj, Z kopce a jiné byli výborné, ale je to jen jedna z mnoha desítek věcí, které mám rád. Lidé potřebují zařazovat, aby se lépe orientovali, my jsme ale - při pozorném pohledu - úplně jinde. Když nám někdo řekne, že zníme "alternativně" je to často spíš tím, že mu hudba připadá příliš neobvyklá a nemá se čeho chytit..

Hudba: Martin E. Kyšperský a Aleš Pilgr
Slova: Martin E. Kyšperský

Aleš Pilgr
bicí a perkuse, balafon, vibrafon, zvonkohra, xylofon, el. varhany, skleničky s vodou, kl. foukací harmonika, vokál

Martin E. Kyšperský
zpěv, el.+ak.+nyl. kytara, smyčec, mandolína, kontrabas, baskytara, el. varhany, perkuse, kl. fouk. harmonika, telefon

Hosté:
Marta Fúú Svobodová - zpěv 2, 7, 10,
Dorota Barová - cello 2,
Ondřej Kyas - klávesy 1, 3,
Tomáš Vtípil - trumpeta 11,
Marek Laudát+Vítek Pelikán
+Tomáš Goněc+Vašek Kovář - sbor 1, 5-8, 10, 11,

Natočeno v první polovině roku 2006 ve Studiu Indies Broňkem Šmídem.

Videoklip „Pasáček ovcí“ (hudba+text: M. E. Kyšperský, cd „Jablko jejího peří“, Indies 2004) r. Petr Hegyi + M.E.Kyšperský. (hrají: Klára Mázlová – dívka, Aleš Pilgr – frajer, Martin Růžička – muž v obleku, M. E. Kyšperský – muž v zácloně)


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Acoustic | Alternative | Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 225 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×