obal alba

Miláček slunce

Květy

Indies Scope / 2015
Žánry: alternative, rock
MAM557
CD 284 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
LP 359 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč
WAVnekomprimovaný formát, MP3 přibaleny zdarma 199 Kč

O ALBU

Rozcuchané písně a živé zvukomalby.

Rafinovanější, s pevnými konturami a sytými barvami, to je nové album alternativně rockové kapely Kvě-ty. Nese název Miláček slunce a vychází tři roky po výtečné nahrávce Bílé včely. Nezaměnitelný zpěvák Martin E. Kyšperský je výhradním autorem všech skladeb Miláčka slunce a album naplnil opět originálními písněmi, při kterých se svírá srdce, lesknou oči a nohy skáčou do rytmu. Nahrávka vychází v den narozenin Martina Kyšperského, který to komentuje slovy “35 let života, 15 let kapely a 10. album.“ Indies Scope  bude nabízet kromě klasických formá-tů CD, mp3, Flac, i kazetu MC a jako první album i ve formátu WAV 48 khz/24 bit. Album na vinylu LP vyjde k výročnímu podzimnímu turné kapely.


Skupina natočila hodně materiálu v několika studiích, aby nakonec se zvukařem Ondřejem Ježkem vybrala a dokončila 12 skladeb. Jedna z nich se objeví v provokativním filmu o Brně, chystaném Robinem Kvapilem a Čestmírem Kopeckým (píseň My děti ze stanice Bullerbyn z minulé desky zase zazněla v loňském, kriti-kou nejvíce ceněném filmu "Kobry a užovky").  Skupina experimentovala se zvuky všech nástrojů, a záro-veň se snažila, aby ve skladbách nezůstalo nic navíc, období složitých meziher a ornamentů je pryč. Začíná se další kapitola. To potvrzují slova Martina E. Kyšperského. „Je to o vybrušování. Naučili jsme se, že nám sluší, když hrajeme naživo, bez kliku, co nejvíce natočit společně. Kdybychom hráli víc pop, tak by to myslím neplatilo, ale pořád jsme rocková kapela. A taky se nebojíme už vůbec ničeho ... udělat úplně sladkou, pěknou melodii, pak ji dát do kontextu s něčím zvláštním. Vyhodit všechno, co je navíc. V tom nám hodně pomohli názory lidí - hu-debníků, které máme rádi... Ondřej Ježek, Míša Antalová, Bára Kra-tochvílová...  Nechceme usnout, nechceme se opakovat. Tohle je o hledání nového prostoru.“  


Název alba vznikl z věty zaslechnuté ve snu "za dveřmi stojí miláček slunce..". Zbytek jedinečných textů na albu ale se snovým světem Martina E. Kyšperského nemá nic společné. „Sny tentokrát přinesly jen ten ná-zev. Pořád sny miluju, ale náměty k textům přicházejí za bdělého stavu.“ Mezi tématy se často obje-vuje rodina, vztah k rodičům, vztahy k dětem. Ačkoli se texty opět line téma těžko popsatelného stesku, album jako celek působí naopak energičtěji a pozitivněji, než některé předchozí práce.


Tříletá pauza mezi nahrávkami, je u Květů něco nezvyklého, vznikla i řadou aktivit jak bubeníka Aleše Pil-gra, který se věnuje svému Biorchetru, tak i vytížením Martina E. Kyšperského. „Dělal jsem pro různé přátele (například Cermaque, Jan Burian, Lubica Christophory, kapela Mucha...) aranžéra a hráče na růz-né nástroje, skládal hudbu k rohlasovým hrám a psal texty na poslední dvě alba Lenky Dusilové." Květy, ale mezitím rostly a sílily.  Během posledních osmi let se nezměnila sestava a díky stovkám koncertů po všech koutech republiky jsou Květy v životní formě. Už jsou dospělí, ještě ne staří. Ještě pořád tu je ener-gie. Ještě se něco hledá a není důležité, jestli se to najde, ale nesmí se polevit!  


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Alternative | Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 225 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE

BONUSYO NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×