obal alba

Jarret sobě

Jarret

Indies Scope / 2008
Žánry: folk, rock
MAM436
CD 249 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

To nejlepší ze tří řadových alb, plus dvě nikdy nevydané písně a 4 coverze, to je záznam z energického a pulsujícího koncertu libereckého folkrockového Jarretu.

Liberecká skupina Jarret vydává v roce 2008 po třech řadových albech (Hic non sun Leones, Unikat, Vztahem zapni) nové CD, které je záznamem živého koncertu z libereckého Malého divadla. Přestože se nový přírůstek do diskografie kapely jmenuje Jarret Sobě, je nové album určeno především těm, kteří si oblíbili koncerty Jarrety, kvůli jejich živému a spontánnímu projevu.  Jak říká Marek Štulír, hlavním záměrem byla „..snaha zachytit přirozenou energii kapely a nahrát písničky, které nás určitou dobu provázejí a na žádnou řadovou desku se nevešly nebo jejichž koncertní podoba se liší od už nahraných verzí.“

Současný trend dává rovnítko mezi živé nahrávky a výběry toho nejlepšího z tvorby kapely. A u většiny hudebních skupin toto pravidlo také platí. Jarret ovšem výběr písní na své živé album pojal poněkud netradičně. Vedle skladeb, které najdeme na předchozích albech skupiny, a které často dostaly nové aranžmá, se na CD Jarret sobě objeví také písně převzaté. „Na albu jsou 4 coververze našich oblíbených zpěvaček (Suzanne Vega, Sheryl Crow a izraelské zpěvačky s pseudonymem NOA), které nás provázejí už dlouhou dobu . A pak také i autorské skladby „Slavnosti ticha“ a “Blues pro 1.řadu“,  což jsou písničky staré asi tak 20 let a které napsal Pavel Havlík pro skupinu „…a hosté“. Hrajeme je celou dobu existence Jarretu, ale nějak se nám nikdy nehodily na žádné z našich tří cd.“


Jarret se také personálně proměnil od posledního řadového alba. „Zásadní změnou je, že už s námi nehraje na bicí Honza Noha, ale Tomáš Piala. Dále jsme přibrali Marka Ottla, který už s námi delší dobu spolupracoval tím, že aranžoval party pro dechovou sekci – s námi hraje na klávesy, pozoun, ukulele - navíc překrásně zpívá.“  Živé album Jarretu ještě více oživují pozvaní hosté. Vedle už známého saxofonu Mr. Ropemana alias Jana Provazníka, Jarret doprovazí také čtyřčlenná dechová sekce nebo vokální skupina Offbeat. Na nahrávání alba se podílel také hráč na steel pedal Guitar David Babka a prostor na CD dostal také téměř výhradní autor písní Jarretu a bývalý kytarista a zpěvák kapely Bohouš Vašák.


Živé album Jarret sobě je živým důkazem toho, že Jarret vyspěl v jednu z nejvýraznějších hudebních formací na české hudební scéně. Nahrávka v sobě snoubí nejen hudební vyzrálost a profesionalitu, ale také radost z „muzicírování“ a touhu členů Jarretu bavit nejen posluchače, ale také sami sebe. Tak možná proto Jarret sobě.


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Folk | Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 383 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE

BONUSYO NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×