Nové album Komik do půl osmé představuje rituály města. Osobitá kapela Květy díky této nahrávce nenechává nikoho na pochybách, že i po tak radikální změně sestavy a zvuku má sílu hledat nové cesty a přitom si udržet svůj nezaměnitelný styl. Urban rocková poetika Martina Kyšperského a Aleše Pilgra je na novince Komik do půl osmé výrazně zvukově ovlivněna novým členem kapely, multiinstrumentalistou Ondřejem Kyasem. A i díky němu mají Květy po sedmnácti letech existence stále neskutečný švih a tah na branku. Písně Martina Kyšperského znějí skvěle.
Zpěvák, kytarista a hlavně autor všech skladeb na albu Martin Kyšperský, již několikrát do svých písní promítl domovské město kapely Květy. Brno ale na nové nahrávce má zatím největší roli ve srovnání s předchozími osmi alby. „Komik do půl osmé je městská deska. Uvnitř bookletu je mapa tramvají, autobusů a vlaků v centru Brna. Napadlo nás to, když jsme jeli jedním z nočních spojů.“ Prozrazuje Martin Kyšperský, ale zároveň dodává proč tomu tak je. „Tahle deska je o lidech, které jsme potkali. Je o tom, jak se cítíme my, teď když je nám 36. Jsou v tom všichni známí, holky, kavárny, zastávky, ulice, radosti, pláč, bolest a naděje. Zamilovali jsme se zase do hudby. Díky nové sestavě jsme se o ní začali znovu bavit. A ikdyž byl pro nás poslední rok a půl super-těžkej, zvládli jsme to. Všechno se to přetavilo do radosti a energie. Pořád to jsou Květy, už neskutečných sedmnáct let, ale s novýma barvama. Na cestě někam dál.“
Kapela Květy celých osm let vystupovala a nahrála čtyři alba ve stejné sestavě. Ale na podzim 2016 došlo k výrazné změně, kdy Martina E. Kyšperského a Aleše Pilgra doplnil multiinstrumentalista Ondřej Kyas, mimo jiné zakladatel a dvorní skladatel Ensemblu Opera Diversa. Z kultovní brněnské kapely Květy odešel baskytarista Ondřej Čech a houslista Albert Novák. Poslední skladbou ve staré sestavě byla skladba Město. Martin Kyšperský přiznává, že nebylo jednoduché, změnit zaběhanutý a fungující styl, zválšť když i v osobním životě se dějí veletoče. „Dostali jsme Anděla za poslední studiovku, hráli perfektně nakopnutý koncerty ..., ale nestačilo to. Hrozně jsme toužili po nějakém pohybu. Tak jsme se rozloučili houslistou a basákem, kteří s námi vystupovali spoustu let. Zůstali jsme s Alešem jen dva. Jemu se rozpadlo manželství, mně onemocněla holka. V té době už jsme připravovali nové album a ona nafotila fotky, které jsou v obalu desky, ale nemoc byla silnější a vydání tohoto alba už se nedožila. Takže jsme, dva osamělí a pěkně potlučení kámoši, řekli třetímu kámošovi, který s námi hostoval už od prvních nahrávek, že ho potřebujeme, protože jenom on to dokáže. Protože je kurva génius! A máme v kapele Ondru Kyase, klávesistu a multiinstrumentalistu.“ Nové trio pak propojila energie, která pulsuje a jak super síla se prolíná celou nahrávkou. „Vlastně je to album o novém začátku. Jsme trio, alespoň nebudeme hrát kudrlinky a o to víc si mákneme. A pak už to byla jen jízda. Název vymyslel Ondra Kyas. Označuje stav, kdy máte na pódiu trému. Líbilo se nám, jak to zní. Komik do půl osmé musí bojovat sám se sebou, aby na pódium vylezl. Se svou blbostí, trapností, plachostí. My bojujeme totálně. O každej tón. A je to naše nejlepší doba.“
Ondřej Ježek opět ve studiu dokázal skloubit všechny nové zvuky ve fungující celek a Komik do půl osmé tak představuje komplexní urban sound současného alternativního rocku. Tahle deska za cinkotu nočních spojů provází životem jaký současnost nabízí.