obal alba

Koa

Koa a Navarová Zuzana d.t. & KOA

Indies Scope / 2006
Žánry: ethno, gipsy, folk
MAM306
CD 254 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

"KOA se na novém albu pohybuje s naprostou samozřejmostí ve folku, rocku, latině, jazzu i romské muzice. CD navíc obsahuje 4 skladby, které napsala a zpívá Zuzana Navarová d. T. ."

Skupinu KOA znají příznivci kvalitní české hudby díky dnes již legendární zpěvačce a písničkářce Zuzaně Navarové. Počátky multikulturní skupiny Koa sahají do roku 1998, kdy Zuzana Navarová společně s Ivánem Gutiérrezem rozšířila stávající duo o basistu Františka Rabu, perkusionistu a bubeníka Camila Callera a akordeonistu Mária Biháriho. Po odchodu Gutiérreze v roce 2000 zvuk kapely obohatil kytarista Omar Khaouaj a Koa se vydala směrem k propojování mnoha kulturních vlivů a žánrů. Čtyři alba, která natočila kapela pod vedením Zuzany Navarové si získala přízeň nejen odborné veřejnosti, ale i širokého publika a zařadila se tak hned po svém vzniku ke špičce české hudby. Dodnes jsou řazena k tomu nejlepšímu co u nás v 90. letech vzniklo.

"Když jsme se rozhodli nahrávat, poprosili jsme Luboše Chmelaře a Mirka Hrona ze Studia Avd Musicbox, zda by nebyli tak hodní a přestěhovali studio na chalupu. Zde jsme pak strávili týden v naprosté pohodě, nahrávali jsme kdy jsme chtěli a všichni dohromady a takže jsme měli pocit víc zábavy než nějaké práce" uvádí album Omar Khaouaj. Na novém albu je tato pohoda slyšet právě v tom jak kapela hraje. S plným nasazením a s naprostou samozřejmostí se pohybuje ve folku, rocku, latině, jazzu i romské muzice. A to díky velkému autorskému podílu hráče na akordeon a klavíristy Mária Biháriho, jasně odkazujícímu na slovenské romské kořeny, výborného zpěváka (přirovnávaného ke Stevie Wonderovi), který jako Rom dokáže hlasem i srdcem propojovat bolest s radostí. I jeho texty jsou hodně sebereflexivní a dávají nahlédnout do duše autora hodně hluboko. Žánrová pestrost alba, které je nabité hudebními, aranžérskými i textovými nápady naznačuje, že i populární hudba může přinášet hluboké zážitky. "Pestrost alba je navíc umocněna tím že na albu se autorsky podílí celá skupina, přesto album drží pohromadě" upozorňuje František Raba. V současném postmoderním kotli současně znějící world music se kapela se svým novým albem určitě neztratí.

Dobrá zpráva pro příznivce Zuzany Navarové d.T.: Album obsahuje 4 písně (Gatě, Zelí a prejt, Valentýna a Jestřábovi), které složila Zuzana Navarová a tři z nich i sama nazpívala. Písně byly připraveny na další, bohužel již nenatočené, album.

CD MAM306-2


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Ethno | Gipsy | Folk

obal alba

Tara Fuki

Auris
Dostupné varianty
CD 349 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MP3 149 Kč
LP 695 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak

Home Brewed Mbira
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Bran

An delienn
Dostupné varianty
CD 349 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
RECENZE
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno