obal alba

Koa

Koa a Navarová Zuzana d.t. & KOA

Indies Scope / 2006
Žánry: ethno, gipsy, folk
MAM306
CD 254 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

"KOA se na novém albu pohybuje s naprostou samozřejmostí ve folku, rocku, latině, jazzu i romské muzice. CD navíc obsahuje 4 skladby, které napsala a zpívá Zuzana Navarová d. T. ."

Skupinu KOA znají příznivci kvalitní české hudby díky dnes již legendární zpěvačce a písničkářce Zuzaně Navarové. Počátky multikulturní skupiny Koa sahají do roku 1998, kdy Zuzana Navarová společně s Ivánem Gutiérrezem rozšířila stávající duo o basistu Františka Rabu, perkusionistu a bubeníka Camila Callera a akordeonistu Mária Biháriho. Po odchodu Gutiérreze v roce 2000 zvuk kapely obohatil kytarista Omar Khaouaj a Koa se vydala směrem k propojování mnoha kulturních vlivů a žánrů. Čtyři alba, která natočila kapela pod vedením Zuzany Navarové si získala přízeň nejen odborné veřejnosti, ale i širokého publika a zařadila se tak hned po svém vzniku ke špičce české hudby. Dodnes jsou řazena k tomu nejlepšímu co u nás v 90. letech vzniklo.

"Když jsme se rozhodli nahrávat, poprosili jsme Luboše Chmelaře a Mirka Hrona ze Studia Avd Musicbox, zda by nebyli tak hodní a přestěhovali studio na chalupu. Zde jsme pak strávili týden v naprosté pohodě, nahrávali jsme kdy jsme chtěli a všichni dohromady a takže jsme měli pocit víc zábavy než nějaké práce" uvádí album Omar Khaouaj. Na novém albu je tato pohoda slyšet právě v tom jak kapela hraje. S plným nasazením a s naprostou samozřejmostí se pohybuje ve folku, rocku, latině, jazzu i romské muzice. A to díky velkému autorskému podílu hráče na akordeon a klavíristy Mária Biháriho, jasně odkazujícímu na slovenské romské kořeny, výborného zpěváka (přirovnávaného ke Stevie Wonderovi), který jako Rom dokáže hlasem i srdcem propojovat bolest s radostí. I jeho texty jsou hodně sebereflexivní a dávají nahlédnout do duše autora hodně hluboko. Žánrová pestrost alba, které je nabité hudebními, aranžérskými i textovými nápady naznačuje, že i populární hudba může přinášet hluboké zážitky. "Pestrost alba je navíc umocněna tím že na albu se autorsky podílí celá skupina, přesto album drží pohromadě" upozorňuje František Raba. V současném postmoderním kotli současně znějící world music se kapela se svým novým albem určitě neztratí.

Dobrá zpráva pro příznivce Zuzany Navarové d.T.: Album obsahuje 4 písně (Gatě, Zelí a prejt, Valentýna a Jestřábovi), které složila Zuzana Navarová a tři z nich i sama nazpívala. Písně byly připraveny na další, bohužel již nenatočené, album.

CD MAM306-2


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Ethno | Gipsy | Folk

obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MC 79 Kč
MP3 149 Kč
LP 999 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Bran

An delienn
Dostupné varianty
CD 299 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×