Koa

Počátky skupiny Koa sahají do roku 1998, kdy Zuzana Navarová společně s Ivánem Gutiérrezem, kolumbijským písničkářem, rozšířila stávající duo o basistu Františka Rabu, perkusionistu a bubeníka Camila Callera a akordeonistu Mária Biháriho.

V tomto obsazení vznikla dvě alba: "Skleněná vrba" (Navarová-Gutiérrez-Koa, Indies Records, 1999), mimochodem oceněná Žlutou ponorkou udílenou společenstvím nezávislých novinářů Periskop a "Zelené album", záznam koncertu z pražské Malostranské besedy (Navarová-Gutiérrez-Koa, Indies Records 2000). Obě alba si získala přízeň nejen odborné veřejnosti, ale i širokého publika a zařadila se tak hned po svém vzniku ke špičce české hudby. Dodnes jsou řazena k tomu nejlepšímu co u nás v 90. letech vzniklo.

Po odchodu Ivána Gutiérreze v roce 2000 zvuk kapely obohatil kytarista Omar Khaouaj a Koa se vydala směrem k propojování mnoha kulturních vlivů a žánrů. Vznikly desky "Barvy všecky" (Indies Records 2001), která je oceněna Akademií populární hudby hudební cenou Anděl v kategorii folk a dále získává Zlatou desku. V roce 2003 vychází "Jako Šántidéví" (Indies Records 2003). Autorsky se na obou deskách spolupodíleli vedle Zuzany Navarové i Mário Bihári a Camilo Caller.

V současné době vystupuje kapela v obsazení: František Raba, Mário Bihári, Camilo Caller a Omar Khaouaj. Na jejím repertoáru se podílejí všichni členové kapely a Koa si získává stále širší obec posluchačů, kteří ji vyhledávají především na klubových scénách, kde tito brilantní a skvěle sehraní hráči mohou v intimním prostředí nejlépe předvést své individuální hráčské schopnosti i souhru celého ansámblu.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×