obal alba

JuJu - In Trance

Justin Adams a Juldeh Camara

Real World Records / 2011
Žánry: world music, ethno, rock
CDRW185
CD 399 Kč

O ALBU

Justin Adams, který již několikrát okouzlil české publikum a nyní se vrací znovu a opět Juldehem Camarou v projektu JuJu. Již osvědčené duo do projektu přibralo basistu Billy Fullera (Plant, Massive Attack)  a bubeníka Dave Smitha a vtrhli do studia. Výsledkem je magické album, které do vás zatne své drápy. Vybroušená, až fyzicky elektrizující, fůze Afriky a Evropy.


Justin & Juldeh, donedávna vystupující jen jako trio, vyměnili bubeníka (Salah Dawson Miller hrál ještě na posledním albu Tell No Lies) a přibrali basistu. Výsledkem je plnější zvuk a ve kterém ještě více vyniká Adamsova sólová kytara, která je spojnicí nejen mezi transovními rytmy Afriky a energií z rockové hudby Evropy, ale i psychedelií v tom nejlepším smyslu.


Z britských ostrovů se zaznívají hlasy o "transovních rytmech Afriky spojené s Led Zeppelin, Doors a The Prodigy." Třetí album Justina a Juldeha se natáčelo ve studiích Real World na jeden zátah. Díky tomu koncertní energie z nahrávky přímo tryská a je i skvělou ukázkou, jak zní skupina na podiu. Pojmenovat čerstvé album In Trance byla vlastně nutnost: během celonočního spontánního natáčení, kdy se k trojici Justin, Judleh a Dave Smith, přidal baskytarista Billy Furell se tak prý cítili.


Justin Adams má renomé jednoho z nejvíce originálních a inovativních kytaristů Anglie. Jeho dráha sahá od punkových kořenů k pouštnímu blues Tinariwen, jejichž alba spoluvytvářel jako producent, i k Robertu Plantovi, Peter Gabrielovi a Jah Wobble, s nimiž hrál.


Juldeh Camara, zpěvák gambijských eposů, příslušník elitní muzikantské kasty označované slovem griot, žije už léta v Anglii, kde spolupracuje se špičkovými jazzmany i rockery. Mistr houslí ritti, na které se naučil od svého slepého otce, jehož učitelé byli prý afričtí džinové.


Basista Billy Fuller spolupracoval s Massive Attack, triphoppery Malachai i Robertem Plantem a jeho Strange Sensation (v nichž Justin Adams hraje sólovou kytaru), dále je členem kultovních indie industrialistů Beak (spolu s Geoffem Barrowem z Portishead).


Dave Smith je jeden z nejlepších a nejvšestrannějších mladých bubeníků v Británii. Ovlivněn jak rytmy Západní Afriky tak i jazzovou technikou, díky explosivnímu stylu a muzikální citlivosti získal spoustu respektu v mnoha žánrech.. Jakožto jeden z vedoucích Outhouse, skupiny vzniklé pod záštitou londýnského Loop Collective, spolupracoval Smith s plejádou experimentátorů z celého světa. Jeho skupina Outhouse Ruhabi, kterou založil v Gambii s pěti hráči na obrovské bubny sabar, mapuje paralely mezi jazzovou improvizací a tradiční hudbou Západní Afriky.

Koncerty v ČR:

16.11. - Praha - Palác Akropolis

17.11. - Trutnov (Jazzinec - Autumnpárty)

18.11. - Šumperk - Blues Alive


SKLADBY

ukázka název zdarma

JUSTIN ADAMS A JULDEH CAMARA

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT World music | Ethno | Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 383 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE

BONUSYO NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×