obal alba

Tell No Lies

Justin Adams a Juldeh Camara

Real World Records / 2009
Žánry: ethno, world music
CDRW170
CD 379 Kč

O ALBU

Fascinující kombinace arabského, afrického a evropského světa. Držitelé ceny BBC World Music Awards Vás provedou šamanským Východem, staletými tradicemi Afriky a punk-rockem v podání jednoho z nejlepších kytaristů současnosti. Prorok globální hudby Justin Adams vydává úžasné a překvapivě svěží album, na kterém se snoubí zvuk Sun Studia a Gambie. V elektrizující nahrávce se prolíná západní rock s hudbou afrických griotu.

Tell No Lies je album které, opět jak je u Real World často zvykem, překračuje hranice žánru world music. Justin & Juldeh’s  zde přetavují tradiční africkou hudbu do moderní podoby, kde africké kořeny živí a nalévá syrovou energií rock and roll a navrch je to pěkně pokropeno živou bluesvodou.

Justin Adams hraje a komponuje posledních osm let spolu s Robertem Plantem, ex-zpěvákem Led Zeppelin, v jeho skupině Strange Sensations. Ve svém posledním projektu se spojil se zpěvákem a virtuózem na jednostrunné africké housle ritti, Juldeh Camarou. Ten pochází z prestižního muzikantského klanu v Gambii. Ve společné tvorbě Adamse a Camary se prolínají staleté tradice západní Afriky s kousavým punk-rockem. Jako kdyby se Clash spojili s Ali Farka Toure. Třetím členem této unikátní sestavy je mistrovský hráč na arabské perkuse, Salah Dawson Miller, jehož Evening Standard charakterizuje jako "dvorního šamana Čingiz Chána".


Adams vyrůstal v Egyptě a Jordánsku a hudba severní Afriky je mu tedy stejně blízká jako britský punk-rock. Díky této obojživelnosti byl častým partnerem umělců jako Natacha Atlas či Jah Wobble.V roce 87 založil s Jah Woble legendární Invaders of The Heart. Na jejich debutu hostuje Natacha Atlas a Sinead O Connor.V roli producenta se zasloužil o světový úspěch pouštního blues nomádské skupiny Tinariwen, kterou objevil na prvním ročníku dnes již  legendární akce Festival in the Desert. Na třetím ročníku tohoto festivalu produkuje album Festival in The Desert a podílí se také na vzniku stejnojmenného dokumentárního filmu. Natáčení se zúčastní Robert Plant, Ali Farka Toure, Tinariwen, Oumou Sangare a další. S Juldeh Camarou začal spolupracovat v roce 2007.


Juldeh Camara díky svým schopnostem elitního griota-hudebního kronikáře získal přízeň gambijského politika Hassan Musa Camary (příslušníka stejného kmene) který si ho - v duchu místní tradice - najal jako skladatele oslavných písní. V Británii Camara dával lekce ze západoafrické hudby univerzitním studentům, a se skupinou Zubob Gambia natočil vynikající live album v prestižním klubu Ronnie Scott's. Jeho nástroj ritti svým hutným rtuťovitým zvukem připomíná jednu chvíli bluesovou harmoniku a vzápětí zní jako keltské housle. Juldeh Camara je považován za nejlepšího  žijícího hráče na tento nástroj.

"Ten zvuk je daleko víc vzrušující nežli příští znovusjednocení Led Zeppelin,” napsaly The Times.
Tento ojedinělý projekt bude k vidění v červnu hned dvakrát, nejdříve v Ústí nad Labem (čt 25.6.) a následně nafestivalu Respect, (pá, 26.6. od 17.00 - Ostrov Štvanice)  www.respectmusic.cz


SKLADBY

ukázka název zdarma

JUSTIN ADAMS A JULDEH CAMARA

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Ethno | World music

obal alba

Čankišou

Lé La
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Tim Eriksen a Folkové prázdniny

Northern Roots Live In Náměšť - FP 2008
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE

BONUSYO NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×