obal alba

Live from Axis Mundi (CD+DVD)

Gogol Bordello

Side One Dummy Records / 2009
Žánry: ethno, gipsy, punk, rock, ska
DSD1407
CD 200 Kč

O ALBU

Koncertní album potěší všechny české fanoušky mezinárodně uznávané gypsy-punkové kapely Gogol Bordello. Koncerty kapely jsou proslulé divokou energií, bezprostředním kontaktem s publikem a charismatickou šou, kterou kapela uchvacuje diváky po celém světě. Proto bylo jen otázkou času, kdy se objeví živý záznam této kapely. Nyní je tu pro všechny fanoušky CD a DVD LIVE FROM AXIS MUNDI.

Newyorská kapela se proslavila především divokými koncerty, které míchají cikánskou hudbu, ska, rock´n´roll a vše další rebelské od flamenga až po perestrojkový punk. V centru pozornosti jednoznačně stojí, skáče a svíjí se charismatický zpěvák a kytarista Eugene Hutz. LIVE FROM AXIS MUNDI zachycuje energii dnes již legendárních koncertů Gogol Bordello z 2 vyprodaných večerů v Irving Plaza v New Yorku v roce 2007. Disk obsahuje živé provedení “Start Wearing Purple,“ “Ultimate,” “Not A Crime” a zásadní přídavek “Baro Foro”, stejné tak jako klipy “Start Wearing Purple,” “Not A Crime,” “Wonderlust King,” “American Wedding,” bonusy a další písničky. Dvojkomplet obsahuje cd s dříve nevydanými skladbami, jako jsou Stivali E Colbacco z období alb Super Taranta!, často žádaný Troubled Friends z období Gypsy Punk, Roumania demo z 60 Revolutions a instrumentální verzi Immigrant Punk. CD také obsahuje 6 skladeb z BBC sessions nahraných v BBC Radiu 1 s Colin Murray v březnu 2008.


Gogol Bordello rozhodně není v ČR neznámým pojmem a to ať díky jejich koncertům v ČR, spolupráci s Gipsy.cz (licence CD Super Taranta! např obsahuje remix Gipsy.cz) nebo díky nehudebním aktivitám Eugena Hutze. Gogol Bordello začínali kdysi v pražských klubech, v současné době se objevují na hlavních podiích těch největších festivalů. Letošní návštěvu na Rock For People již nic nepřekazilo, (loni to byla nabídka Madonny Eugenu Hutzovi, aby spolu s houslistou hostoval při jejím londýnském vystoupení v rámci celosvětové akce a tak návštěvníci festivalu mohli vidět, že kapela je ve vynikající formě. Aby toho nebylo málo, tak se letos vrátí Gogol Bordello podruhé do ČR a kdy díky Charm Music zahrají koncert v Praze v Malé sportovní hale (Incheba Arena).

Jak to tak bývá, tak live nahrávka je výplní mezi řadovými alby. Gogol Bordello v současné době pracují a připravují nové řadové album s jedním z nejlepších světových producentů Rickem Rubinem. Již poslední album Super Taranta! produkoval Victor Van Vugt, spolupracovník Nicka Cavea či PJ Harvey. Přes výrazný úspěch Super Taranta! se kapela rozhodla pro nového producenta a Rick Rubin je světově uznávanou ikonou a superstar mezi producenty, produkoval například alba takových uměců jako je například Johnny Cash, System of a Down, U2, Slayer.

Tracklist:

DISC 1 – CD
Track Listing:

1. Ultimate (BBC Sessions)
2.Wonderlust King (BBC Sessions)
3. Mishto (BBC Sessions)
4. Alcohol (BBC Sessions)
5. American Wedding (BBC Sessions)
6. You Gave Up (Roumania) (BBC Sessions)
7. Stivali E Colbacco (Super Taranta Sessions)
8. Troubled Friends (Gypsy Punk Sessions)
9. 60 Revolutions (Demo)
10. Immigrant Punk (Demo)
11. Immigrant Punk (Instrumental)
 
Disc 2 – DVD
LIVE FROM AXIS MUNDI

Ultimate
Sally
Not A Crime
Dogs Were Barking
Wonderlust King
Mishto
Forces of Victory
Tribal Connection
60 Revolutions
Start Wearing Purple
Think Locally, Fuck Globally
Punk Rock Parranda
Illumination
Baro Foro
 
XTRA TRACKS
Immigrant Punk
East Infection
Avenue B
Harem In Tuscany
 
VIDEOS

Start Wearing Purple
Not A Crime
Wonderlust King
American Wedding
 
BONUS CHRONICLES
Creative People Must Be Stopped!
Sacred Darling
Purple (The Pizdetz)
Musika Agressia


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Ethno | Gipsy | Punk | Rock | Ska

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 225 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE

BONUSYO NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×