obal alba

Super Taranta!

Gogol Bordello

Indies Scope / 2007
Žánry:
MAM421
CD 299 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 199 Kč

O ALBU

Erupce energie. Gypsy punks v podání světového multikulturního bandu ukrajinsko-amerického frontmana Eugena Hutze. Indies Scope Records vydává v licenci pro ČR a SR nové album Gogol Bordello – Super Taranta!. Album vydané u Indies Scope navíc obsahuje remix skladby Alcohol od Gipsy.cz.

Album „Super Taranta!“ vyšlo v USA v letních měsících a sklízí jednu lepší kritiku za druhou (http://www.gogolbordello.com/press/reviews/). Potvrzují se tak slova Eugene Hutze, ukrajinsko-amerického frontmana tohoto mnohonárodnostního uskupení: „S touhle deskou dobijeme svět. Všechno je ještě na vyšší úrovni než dříve: přímější, abstraktnější, soustředěnější, více s černým humorem. Dubové části jsou hlubší, rychlé části jsou ještě rychlejší, je to čistý orgasmus.“ Producentem nového alba se stal Victor Van Vugt, spolupracovník Nicka Cavea či PJ Harvey.
„Victor byl naším fanouškem již od počátků kapely“, doplňuje Hutz, „nebojí se experimentů a je svolný téměř ke všemu. Když jsme mu řekli, že skladba má být cikánsko-speed metal-dubová, opáčil: ´Jasně, uděláme to tak´.“ Deska, jak je u Gogol Bordello tradicí, byla natočena ve studiu při živém hraní s minimem dodělávek tak, aby zachytila obrovskou energii kapely. „Super Taranta! je náš výklad tarantely, rituální hudby z Itálie“, říká Hutz, „viděl jsem v Toskánsku obraz, na kterém je žena v křečích a muž hrající na housle. Nahýbá se nad ženu a hraje, aby ji dostal z hysterického záchvatu, aby ji dostal do transu a vyhnal její démony. Bylo to mystické, sexuální, až obscénní – přesně to, co charakterizuje Gogol Bordello. Byl to pouze jiný způsob transformace negativní energie v pozitivní.“

Gogol Bordello rozhodně není v ČR neznámým pojmem a to ať díky jejich koncertům v ČR, spolupráci s Gipsy.cz nebo díky nehudebním aktivitám Eugena Hutze. Devítičlenná newyorská kapela Gogol Bordello se proslavila především divokými koncerty, které míchají cikánskou hudbu, ska, rock´n´roll a vše další rebelské od flamenga až po perestrojkový punk. V centru pozornosti jednoznačně stojí, skáče a svíjí se charismatický zpěvák a kytarista Eugene Hutz. Gogol Bordello začínali kdysi v pražských klubech, v loňském roce jste je pak už mohli vidět na hlavním pódiu Colours of Ostrava. Letošní návštěvu na Rock For People překazila, bohužel pro diváky, nabídka Madonny Eugenu Hutzovi, aby spolu s houslistou hostoval při jejím londýnském vystoupení v rámci celosvětové akce „LIFE EARTH“ (video na Youtube). Fanoušci této energické kapely, se však dočkají pro letošek náhrady v podobě koncertu 24.listopadu v pražské Arše, který uvádí Transmusic Booking a Divadlo Archa.

Další kapitolou pak je spolupráce s Gipsy.cz, kdy drobné kontakty postupně přechází ve výraznější formu spolupráce. Například v letošním roce si Eugen Hutz odskočil po vystoupení Gogol Bordello na hlavním podiu na koncert Gipsy.cz, aby se pak dokonce na dvě písně připojil ke kapele. I proto můžete na české edici alba Super Taranta! Nalézt remix skladby Alcohol od Gipsy.cz, který celé album uzavírá.

Eugen Hutz je také známý filmovým i českým filmovým fanouškům a to jak například z filmu „Everything is Illuminated”, kde byl hereckým partnerem Elijaha Wooda, či v nedávné době na MUSIC ON FILM – FILM ON MUSIC (MOFFOM), kde měl premiéru dokument o Eugene Hutzovi, The Pied Piper of Hutzovina neboli v češtině „Krysař z Hutzoviny“ a který natočila režisérka českého původu Pavla Fleischer.SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Folklor

obal alba

Antologie moravské lidové hudby

Antologie CD 4 - Valašsko, Lašsko, Zlínsko
Dostupné varianty
CD 224 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Musica Folklorica

Spal bych, spal bych, žena mi nedá
Dostupné varianty
CD 150 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Musica Folklorica

Ej, ženy, ženy, poradteže mi
Dostupné varianty
CD 125 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Cimbálová muzika Vlasty Grycové a Vlasta Grycová

Vlasta Grycová - O lásce
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE

BONUSYO NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×