obal alba

Až přiletí tučňák

Fru Fru

Indies Scope / 2009
Žánry: alternative, rock
MAM438
CD 254 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

Čekání na tučňáka není to samé jak čekání na Godota.

Je až s podivem, že tak osobitý zpěvák a skladatel jako je Václav Bartoš je širší veřejnosti stále utajen. Nezaměnitelný vokál, který poznáte během prvních taktů, nečekané postupy a přístupy ke skladbě, jsou pro českou hudební kotlinu jedinečné. Václav Bartoš je leadrem vynikající kapely FruFru, kterou také snadno identifikujete kdykoliv a to lehce dokazují na nové nahrávce „Až přiletí tučňák“

Změna ve zvuku FruFru a nádherné ženské vokály v podání Doroty Bárové (Tara Fuki) a Gabriely Vermelho (Maraca) jsou nejvýraznějšími změnami oproti předchozím nahrávkám kapely. “Myslím, že toto CD se od předešlých liší hlavně místy až akustickým zvukem a hlavně se nám podařilo zakomponovat ticho a to jsme rádi, jelikož i ticho hraje. Také si myslím, že jsme zúročili i hudební vyzrálost kapely, že naše nová hudba zní dospěle a bez zbytečných exhibicí.“ říká Václav Bartoš o nové nahrávce.  Stále ale platí, že FruFru je hudební koktejl, který vyzobává z různých žánrů to nejlepší a vkládá je do svého vidění rocku. Pořád zůstávají pro kapelu typické, kromě výše zmíněného vokálu i steeldrumy importované z amerických geth, pořád tu je groove i skvělé texty. Nově je tu na nahrávce ale trubka Františka Kučery. Výrazněji zní i akustické nástroje, když hostující dámy nahrály cello, housle a kviton. Je tu i milostný duet (skladba 7. Přijď). Až přiletí tučňák je rozmanitá nahrávka, která rozhodně nenudí a baví až do konce.


Ale i tentokrát se kapele před nahráváním nevyhnula změna. Zatímco mezi první a druhou deskou to bylo přímo zemětřesení v kapele, nyní to byl „pouze“ post bubeníka. „U nás je to už téměř extrémní stav,“ svěřuje se Václav Bartoš, „ostatně posuďte sami, 11. bubeník za 8 let existence, to je možná světový rekord! Snad teď pojedeme chvilku v klidu.“ Kapela se nyní připravuje na křty alba (21.4. Fléda - Brno a 3.6. Cross Club - Praha )a připravuje nový videoklip na skladbu  „Já a já a já a já“ s Pavlem Liškou v hlavní roli.


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Alternative | Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 225 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE

BONUSYO NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×