obal alba

Nevěř tichu

Fru Fru

Indies Scope / 2005
Žánry: alternative, rock
MAM295
CD 254 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

Motto: "Bicí komando s rytmickým kolibříkem - hraje původní, žánrově zcela mimoběžnou hudbu dotýkající se rocku, jazzu, world music nebo i funku a taneční hudby a do uší vám natlačí živé groovy a roztančí krevní oběh."

Jedna z nejzajímavějších domácích rockových skupin, třebíčtí FRUFRU, oslavili 5. října 2005 na koncertě v pražské Akropoli pět let nadmíru inspirativní existence. Kapela také dokončila nahrávání svého druhého studiového alba "Nevěř Tichu", které představuje velký posun, neboť se na ní odráží obrovský vývoj posledních dvou let, kdy proběhlo zeštíhlení a výměna sestavy bubeníků. "Kapela prošla osobitým vývojem," říká leader, zpěvák, autor Václav Bartoš "na začátku stálo na pódiu 7 hudebníků. Nyní jsme čtyři. Ovšem v současné době je sestava ustálená a věříme, že nyní bude naše tvorba pokračovat rychleji a mezi alby nebude tak dlouhá pauza jako nyní."

Výsledkem je sevřenější a přehlednější sound, netypická práce s harmonií, preferování rytmu nad melodií s hypnotickými pasážemi perkusí a bicích, zvuk steeldrumů (ten byl i na prvním albu poznávacím znamením formace), bohaté využívání samlovaných zvuků a v neposlední radě i trochu kontroverzní texty, ve kterých se snaží skupina reagovat i na vývoj ve společnosti. Jako je například skladba protirasistická skladba "Běloši", která tzv. "střílí do vlastních řad".

Základy se nahrávali ve studio Sono a zbytek se dodělávál v klidu domácího studia. Závěrečný mastering se dělal opět v Sonu. Takže zapomeňte na osvědčená klišé a nechte se vtáhnout do originálního hudebního světa, takový tah na branku jste zažili naposledy v osmdesátých letech na deskách Talking Heads.Sestava:
Václav Bartoš – zpěv, steel drum, klávesy, octopad
Vladimír – kytary, basa, zpěv
Madam Jikra – kytara, basa, zpěv
Dominik Tůma – bicí

CD MAM295-2


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Alternative | Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 383 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×