Až přiletí tučňák - Klára Majtánová - www.musiczone.cz


obal alba

Fru Fru

Až přiletí tučňák
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč

Kapela FruFru vznikla před lety jako příležitostné seskupení. Dnes už v ustálené sestavě hrají u nás i v zahraničí a "...až přiletí tučňák" je jejich třetí deskou. Oproti předchozím výtvorům ubylo elektroniky a i rytmika, což byla vždy hodně výrazná složka hudby Frufru, jakoby ustoupila do pozadí. Deska tak působí čitelněji, méně experimentálně. Ale pozor, stále se pohybujeme v žánru alternativy, takže tu čitelnost berte s rezervou.

FruFru by možná zapadli mezi množství kapel označujících se jako alternativní (ať už se pod tímto pojmem skrývá, co chce), kdyby v jejím čele nestála výrazná osobnost v podobě Václava Bartoše, jehož nezaměnitelný zpěv mě fascinoval už jako malou holku (to ještě v Plutu). Ten, spolu s výbornými texty Kryštofa Ewančeho, posouvá celou kapelu o stupeň výš. Teď to asi bude znít jako klišé, které najdete snad v každé recenzi na FruFru, ale ta návaznost na Pluto nebo třeba Dunaj se vážně nedá přeslechnout. Ono to z té Třebíče do Brna není zas tak daleko...

Frufru jsou alternativní kapela. Vašim kamarádům, kteří poslouchají Kabáty, se asi nebude líbit. Ale zároveň demytizují alternativu jako složitou hudbu, které rozumí jen úzký okruh zasvěcenců. Což je jedině dobře.

 Klára Majtánová

6/7

 

http://www.musiczone.cz/recenze-2201/frufru-az-prileti-tucnak


Zpátky na stránku s albem
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×