obal alba

Rok na Slovácku

Musica Folklorica a Martin Hrbáč

Indies Scope / 2022
Žánry: folklor
2664601
CD 297 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 149 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 199 Kč
WAVnekomprimovaný formát, MP3 přibaleny zdarma 249 Kč

O ALBU

Kalendář plný moravských písní a originálních obrazů. Originální poetika obrazů Františka Pavlici a um cimbálové Musiky Folkloriky se protíná v novém albu, hudebním kalendáři, nazvaném Rok na Slovácku.

 

Album Rok na Slovácku je zhudebněný malovaný kalendář Františka Pavlici na rok 2023. Nová nahrávka propojuje obrazy a písně slavného moravského regionu - Slovácka. Malíř František Pavlica se svojí neopakovatelnou poetikou vytvořil obrazy zachycující současný život a udržování moravských lidových tradic. Musica Folklorica sestavila a nahrála ke každému obrázku z kalendáře sadu písní. Vznikl tak originální kalendář, který předkládá unikátní vizuální i hudební odkaz jedinečného moravského regionu. Na nahrávce uslyší posluchači také Martina Hrbáče, Josefa Kútného, Martina Prachaře, Annu Pavlincovou, Veroniku Malatincovou, Sáru Slovákovou, dětský sbor, sbor sólistů a ženský sbor Oskoruša

„Vytvořit tematické sady písní podle jednotlivých měsíců bylo přirozeným procesem kopírujícím lidové zvyky a události v běžném roce, reflektující smutek i radost, práci i odpočinek. Natočili jsme například sadu písní o malování, která je nepřímou vzpomínkou na návštěvu Augusta Rodina na Slovácku, rozverné taneční písně ve stylu antiMetoo a kalendářní rok uzavřeme tradičním vánočním vinšem, který se na Horňácku předává z generaci na generaci,“ dodává cimbalista Petr Pavlinec.

 

Musica Folklorica

 

Musica Folklorica (Miroslav Kolacia, Pavel Popelka - housle, Michal Uhříček -  viola, Martin Slovák - kontrabas, Petr Pavlinec - cimbál) dokáže svojí hrou jemně pohladit po duši i založit požár, vymknout se z obvyklých klišé a vydat se naprosto nečekaným směrem. Ačkoli jsou jejich doménou především originální autorské úpravy melodií z rodného Horňácka či z moravsko-slovenského pomezí, virtuozní hudebníci se nebojí ani odvážných crossoverových projektů, jako třeba propojení folkloru s metalem. Kapela nahrála více jak desítku alb, z nichž například nahrávka Dušan Holý & Musica Folklorica: Nejen zahrádečky,  byla nominováno na žánrovou cenu Anděl 2015.

 

František Pavlica

 

Narodil se v roce 1971, žije a tvoří v Hroznové Lhotě. Od roku 1986 je členem výtvarné skupiny klubu kultury v Uherském Hradišti, který v 80. letech vedl významný pedagog, teoretik a historik umění prof. Igor Zhoř z Brna. Ten měl bezesporu na mladého výtvarníka vliv, stejně jako v praktickém malování ho ovlivnily návštěvy u malíře Karla Benedíka z Veselí nad Moravou. František Pavlica každoročně organizuje v Hroznové Lhotě výstavy výtvarníků a také tzv. „vojšický plenér” se svými kamarády. V Římě vytvořil výzdobu vstupní haly poutního domu Velehrad, ve Strážnici mozaiku na Živnostenském domě. Ve své výtvarné činnosti se kromě malby věnuje grafickým technikám a jejím možnostem. A to nejenom jako výtvarník, ale i jako tiskař ve své litografické dílně v Hroznové Lhotě, kterou otevřel v roce 2010.


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Folklor

obal alba

Antologie moravské lidové hudby

Antologie CD 4 - Valašsko, Lašsko, Zlínsko
Dostupné varianty
CD 224 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Musica Folklorica

Spal bych, spal bych, žena mi nedá
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Musica Folklorica

Ej, ženy, ženy, poradteže mi
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Cimbálová muzika Vlasty Grycové a Vlasta Grycová

Vlasta Grycová - O lásce
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×