obal alba

Černobílý svět

Marian Friedl

Indies Scope / 2022
Žánry: acoustic, folk
2664588
CD 254 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

Černobílý svět: elektrobásnivá obhajoba barevného světa Mariana Friedla! Černobílý svět je niternou zpovědí a odpovědí na vnitřní i vnější krize Mariana Friedla a další originální stopou v jeho hudební dráze. Na ní urazil cestu od dřevního folkloru s kapelou RukyNaDudy, přes akustické world music s triem Jitky Šuranské, jazzové desky s norsko-českou formací NOCZ, jeho osobité fúze mnoha žánrů v projektech Beránci a vlci či 11 PODOB LÁSKY až k nynější čistě autorské desce s výrazným podílem elektroniky a sound designu.

 

Marian Friedl zpívá, recituje a používá řadu nástrojů z jeho instrumentáře jako karpatské píšťaly, kontrabas, klarinet, gallichon, dudy aj. Spoluproducent a spoluhráč Martin Kocián (mj. známý z tria Nikol Bókové nebo rakousko-české formace Purple Is The Color) dává Marianovým písním specifickou zvukovou tvář propojením akustiky a elektroniky.

 

Natočit koncepční autorské album zrálo delší dobu, přiznává Marián Friedl: „Protože se svět zamotal natolik, až jsem si začal zpívat své do tmy uložené básně, vzniklo hudební album Černobílý svět. Je odrazem nelehkého období posledních let, naléhavě připomínajících, že proměna je přirozenou součástí a důsledkem života, a to i s krizemi, které přináší. V nich sice toužíme po jistotě černobílého světa, jenže život se právě nejvíce projevuje svou komplikovanou barevností.“

 

Černobílý svět lze s nadsázkou označit také jako „3v1“. Kromě hudebních elektrobásní tvůrčího tandemu Friedl-Kocián nabízí fotoknížku fotografky Sabriny Pasičnykové v bookeltu alba, který je rovněž básnickou sbírkou Marian Friedla. Nahrávku obohatili hosté Štěpán Flagar (saxofon, klavír), Michal Wierzgoń (bicí, xylofon), Anežka Šidlová  (recitace), Pavel Motyka (housle), Stano Palúch (housle), Eliška Šidlová (zpěv), Rostislav Hus (kytara).

 

Osobitá hudba s odkazy k folku, folkloru, jazzu, klasické hudbě, elektronické hudbě a dalším žánrům je pozvánkou k putování přepestrou imaginativní krajinou, která je odrazem a obhajobou našeho složitého barevného světa. Live premiéra tohoto projektu se odehraje 21.3. v Radiu Proglas od 19:15.


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Acoustic | Folk

obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MC 79 Kč
MP3 149 Kč
LP 899 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Bran

An delienn
Dostupné varianty
CD 299 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×