obal alba

Bad Ideas

Band Of Heysek

Indies Scope / 2020
Žánry: rock, blues
2664557
CD 254 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
LP 449 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč
WAVnekomprimovaný formát, MP3 přibaleny zdarma 199 Kč

O ALBU

Z míst prosáklých originálním blues v americkém Mississippi přiváží trio Band Of Heysek další nahrávku. Návštěva v USA se zvrhla ve studiový session a blues rockoví Band of Heysek přivezli zpět dvě kompletní desky. První, pod názvem „Juke My Joint“ je na pultech od letošního března. Druhá nahrávka, která vychází nyní, je oproti té předchozí zcela autorsky dílem hejsků a jmenuje se „Bad Ideas“. Hvězdným hostem je tamní špílmachr syrového a autentického stylu "Hill Country Blues", Kenny Brown.

Brněnští hejsci ve studiu ve vesničce Water Valley strávili v loňském roce dva dny. Co den, to album. Co album, to hostující legendární kytarista Kenny Brown. Opět se nahrávalo starou dobrou analogovou technikou přímo na pásy, naživo, všichni dohromady.

„Měli jsme předpřipravených několik písniček, které jsme během cestování po Mississippi dodělávali v improvizovaných podmínkách. Další nové vznikly v tamní inspirující atmosféře. Rádi vzpomínáme na zkoušku, kdy jsme byli ubytovaní v The Shack Up Inn v městečku Clarksdale.  Jde o autentické plechové domky uprostřed bavlníkových plantáží. Tam mají na recepci k zapůjčení spoustu akustických kytar. Je to muzikanty hodně vyhledávané místo a hrají se tam i koncerty. Půjčili jsme si tedy dvě kytary, já měl paličky a odpoledne před cestou do studia jsme si dali poslední zkoušku v nezapomenutelné atmosféře plantážnického příbytku.“ Říká Lukáš Kytnar z Band Of Heysek.

Když na podzim roku 2018 doprovázeli členové Band Of Heysek na Šumperském festivalu Blues Alive představitele tak zvaného Hill Country Blues, nikdo netušil, jaké to bude mít následky. V létě 2019 byla brněnská parta pozvána přímo do hornaté oblasti severního Mississippi na kultovní bluesový festival North Mississippi Hill Country Picnic. Tuto cestu spojili s dalšími koncerty a putováním v kolébce blues. Vyvrcholením bylo společné nahrávání ve studiu ve Water Valley se současnými ikonami blues Kenny Brownem a R.L.Boycem.

Dva dny ve studiu daly vzniknout hned dvěma deskám. První z nich roztáčí gramofony již od jarního lockdownu, ta druhá „Bad Ideas“ si počkala na podzimní lockdown. Tentokráte se jedná o ryze autorské věci Band Of Heysek. „S Kennym jsme si před nahráváním každé písničky jen lehce prošli strukturu a hned se rozsvítilo červené nahrávací světlo. Kennyho kytara se magicky proplétala s tou mou a její zvuk byl dokonalej. Vše se nahrávalo analogově a samozřejmě naživo. Blues Alive! Do večera jsme měli všech devět kousků na pásu.“ Vzpomíná kytarista Honza Švihálek.

Kenny Brown je zkušený kytarista a slidekytarista severního Mississippi, jehož legendární R.L.Burnside označoval za svého „adoptivního syna“. Svou kytarou doplňoval frontmana, kytaristu a zpěváka Honzu Švihálka. Rytmicky celou nahrávku podporují Mojmír „Bob“ Sabolovič na basu a Lukáš Kytnar na bicí. Za analogový záznam a mix s využitím zařízení a nástrojů, které pomáhaly psát historii blues a soulové hudby, je zodpovědný Bronson Tew (spolupracovník zakladatele Fat Possum Bruce Watsona).

Spojení moravského „lopata krumpáč“ blues a „hill country blues“ z oblasti jižně od Memphisu je skutečně ojedinělé. A plně funkční. Je slyšitelné, že si výlupci z Brna svůj americký výlet velmi užili. Nyní si můžete jejich splněný „americký sen“ vychutnat i vy.

 


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Rock | Blues

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 225 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×