obal alba

I'm Glad I Met You

Band Of Heysek

Indies Scope / 2019
Žánry: blues, rock
2664518
CD 254 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
LP 649 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč
WAVnekomprimovaný formát, MP3 přibaleny zdarma 199 Kč

O ALBU

Syrové písně brněnské bluesové kapely Band of Heysek načechraly hammondky varhaníka Omera. Nová nahrávka nese název I’m Glad I Met You a pokračuje špinavou, štěrkovou cestou, kterou skupině prošlapalo debutové album Shovel & Mattock. Na novince se celkový zvuk posouvá do pestřejších poloh i díky mezinárodní spolupráci. Brněnské trio doplnil na klávesy Omer Blentić ze Sarajeva a vznikla mimořádně emotivní bluesrocková deska.

 

 

Banda hejsků získala nálepku kapely, která hraje nejšpinavější blues současné české hudební scény. A přesně tak zní jejich prvotina "Shovel & Mattock" a takové jsou i jejich energické a živelné koncerty. Trio tvořené zkušenými muzikanty, kytaristou Janem Švihálkem, bubeníkem Lukášem Kytnarem a basistou Mojmírem Bobem Sabolovičem, se rozhodlo držet nastolené cesty. Aby uchovali syrovost alba, natáčeli v netradičním prostředí. „Na několik dní jsme se nastěhovali i s nahrávací aparaturou a mistrem zvuku Broňkem Šmidem do roubené chalupy v Orlických horách.“ Březnové počasí nabídlo vytrvalý déšť a příjemně dokreslovalo bluesovou atmosféru nahrávání. Lukáš Kytnar nadšeně vzpomíná na prožité chvíle. „Byl to opravdový dotek hudby! Nic tak intenzivního jsme v našich hudebních životech doposud nezažili. Souznění nás čtyř – atmosféra, syrovost, živočišná špína, dynamika emocí, chyby, tlak, nálada, … neskutečně silný zážitek na celý život. Věříme, že je to slyšitelné i z nahrávky.

 

Nelze než souhlasit s mistrem zvuku Broňkem Šmidem, jež s hejsky spolupracuje už od první desky. „Skladby, které kluci hrají, pláčou, řvou, nadýmají se, hrozí, bublají a diktují, aby se nakonec spojily v jeden naprosto podivuhodný celek.“ Skupina Band of Heysek nahrála celkem patnáct skladeb a vydala jedenáct z nich. Čtyři skladby nabízí jako bonus pouze na vinylovém dvojalbu. Důvod sděluje zpěvák a kytarista kapely Jan Švihálek. „Téměř osmi minutovou skladbu My Baby Gotta Go, která nám prostě neseděla do formátu ostatních nahraných věcí, jsme se rozhodli vydat pouze na vinylu. Je to výjimečná píseň a jsme si vědomi, že se vymyká zbytku alba. Čtvrtá strana dvojvinylu nabízí dostatek prostoru a věříme, že právě fanoušci, kteří si koupí nahrávku na tomto formátu, náš záměr uvítají.

Ačkoli v mnohém deska I’m Glad I Met You přímo navazuje na debut, je možné slyšet i hlavní zdroj inspirace Heysků. Specifický bluesový styl z oblasti Hill Country v Mississippi. To přimělo kapelu Band Of Heysek letos v létě k cestě do této oblasti, kde účinkovali na festivalu North Mississippi Hill Country Picnic. A protože skupina využila své cesty i k nahrávání, rovnou zavítali do studia s exkluzivními hosty (Kenny Brown a R.L. Boyce). Můžeme se těšit, že kolem téhle party bude i nadále hodně živo.


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Blues | Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 383 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×