obal alba

Zežali zvázali

Muziga & Helena Vedralová

Indies Scope / 2019
Žánry: world music
2664533
CD 254 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

Na novém folkovém albu Zežali zvázali Heleny Vedralové zní folklór, jazz i worldmusic a její písně vypráví o radostech i strastech lidského konání, o celé škále zážitků a pocitů, které nelze shrnout prostými slovy. V doprovodu kapely Muziga zpracovala lidové písničky, staré stovky let, které stále dojímají svou hloubkou a opravdovostí a jsou esencí neměnných životních hodnot. „Myslím, že tón houslí, stejně jako lidský hlas, dokáže vyjádřit nejhlubší lidské emoce,“ říká Helena Vedralová. Novinka nabízí písně nejen z Valašska, ale i jiných koutů Moravy a nechybí tu ani česká lidová poezie.

„Na albu jsou jak nově připravené skladby, tak písničky, které vznikaly v průběhu více let, doplňovaly starý repertoár Muzigy a v čase se různě proměňovaly. Ale už dávno před natáčením, i když se ještě hrály v jiných úpravách, jsem je slyšela tak, jak zní na nové desce,“ popisuje Helena podobu alba Zežali zvázali. „Vybírala jsem skladby podle toho, jestli ke mně dodnes promlouvají. Abych je mohla prožít, musí na mě takříkajíc vyskočit,“ doplňuje rozhodování o výběru skladeb. Obměněná sestava kapely svým nástrojovým obsazením připomene tradiční moravské lidové soubory. Housle a zpěv Heleny Vedralové doplňuje kontrabasista Petr Kořínek, který se rovněž podílel na aranži několika skladeb. Dvojici, která se pod hlavičkou Muzigy potkává už pětadvacet let, doplňuje nová krev, bubenice Markéta Vedralová a trumpetista Karel Mužátko. Kromě čtyř výše zmíněných muzikantů k podobě alba Zežali zvázali přispěli ještě Cécile Boiffin, jejíž marimba a claves zní ve skladbě Horečka, a Marian Friedl, který přispěl kontrabasem ke skladbě Fuč větříčku.

Muzikanti klasické i jazzové průpravy, různých kořenů i temperamentů, našli společnou cestu, jak sloužit sdělení lidových písní. Ty v jejich rukou ožívají někdy radostí, jindy smutkem. Tak jako tomu bývalo kdysi při dožínkách, pohřbech či svatbách, na desce Zežali zvázali nezáleží na tom, kdo se kde narodil a jakému kraji říká doma. Záleží na zážitku, na jeho čistotě a na síle, kterou mu dá možnost jej sdílet s ostatními. 


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MUZIGA & HELENA VEDRALOVÁ

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT World music

obal alba

Čankišou

Lé La
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Tim Eriksen a Folkové prázdniny

Northern Roots Live In Náměšť - FP 2008
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×