obal alba

Pohádková medicína 2

Loutky v nemocnici

Indies Scope / 2017
Žánry:
MAM584
CD 224 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč

O ALBU

Loutky v nemocnici vydávají již třetí CD. Pohádková medicína II přináší téměř 80 minut příběhů naplněných původními písničkami a 24 her pro dlouhou chvíli. S jednotlivými pohádkami, které jsou součástí tohoto alba, se děti setkávají i v podobě loutkových divadelních představení, pokud je členové souboru navštíví ve zdravotnickém zařízení přímo u jejich nemocničního lůžka.

 

Pohádková medicína II – šest pohádek a spousta legrace

Právě herci a muzikanti, kteří za hospitalizovanými dětmi pravidelně chodí, šest pohádek namluvili. Audionahrávku tvoří klasické pohádky (O zajíčkovi a lišce), zdramatizované pohádky podle knížky (O sněhulákovi Raymonda Briggse) a  původní pohádky Marky Míkové (Čtyři kamarádi, O statečném Toníkovi, O jedné brblající chobotnici, O Emilovi). Členové Loutek v nemocnici vymysleli (někdy i přímo ve studiu) do jednotlivých pohádek i spoustu písniček a roztodivných zvuků. A je na co se těšit. Někteří z nich totiž působí v kapelách Zuby nehty, Původní Bureš, Mantaban, Iritující pýchora  nebo je znáte jako sólové písničkáře, například Krystynu Skalickou. „Naše nejnovější CD přináší pohádky, které obvykle hrajeme jako intimní příběhy přímo u dětské postýlky. Někdy třeba jen  dva herci,  pár loutek, hudební nástroje a jeden malý divák pod peřinou. Při nahrávání jsme si užili spoustu legrace a doufáme, že si ji užijete i vy!“ zve k poslechu Marka Míková, režisérka CD.

 

Hravá ruleta – na chvíli být jen spolu tady a teď

Součástí balení CD je také Hravá ruleta.  Obsahuje sadu her, které se si můžete snadno zahrát bez jakýchkoli složitých pomůcek s děckem upoutaným na nemocniční lůžko. Skvěle se ale hodí stejně jako audiopohádky i nyní v období  prázdnin, třeba když jedete vlakem či autem na výlet, nebo když náhodou venku začne pršet. 24 her s mnoha zábavnými variacemi představuje další hodiny legrace, kterou s dětmi můžete prožít.

 

„Hra  je součástí našeho života. Nemusíme vnímat pravidla, a přesto hrajeme.  V nemocnici vstupujeme s Loutkami do velmi vážné a jasně popsané hry. Zúčastněnými jsou nemocné děti, jejich blízcí, lékaři a zdravotníci. Léčba bývá i dlouhá, spojená nejen s bolestí, ale i s nudou, čekáním, nervovým vypětím. Dítě ale potřebuje svoji dětskou hru, svůj svět i v nemocnici. Zkusme na chvíli vystoupit z role rodiče, obrazně obout dětské střevíce a hrát si s dětmi. Vytvořit kolem postele bublinu dětského světa, dětského hřiště, na kterém je možné i nemožné,“ nabádá Mgr. Hanka Řepová, psychoterapeutka, muzikantka a členka spolku Loutky v nemocnici.

 

„Hraní her na posteli může velkým pomoci na chvíli zastavit tok těžkých myšlenek a obav spojených s tím, co bude, kdy a dítěti se na chvíli odpoutat z nemocničního světa. Prostě alespoň na chvíli být jen spolu teď a tady.,“ dodává Řepová k novému CD.


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Folklor

obal alba

Antologie moravské lidové hudby

Antologie CD 4 - Valašsko, Lašsko, Zlínsko
Dostupné varianty
CD 224 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Musica Folklorica

Spal bych, spal bych, žena mi nedá
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Musica Folklorica

Ej, ženy, ženy, poradteže mi
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Cimbálová muzika Vlasty Grycové a Vlasta Grycová

Vlasta Grycová - O lásce
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×