obal alba

Dárek a jiné pohádky

Loutky v nemocnici

Indies Scope / 2019
Žánry: mluvené slovo
2664523
CD 224 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

Soubor Dejvického divadla a Loutky v nemocnici se spojily při nahrávání pohádek pro nemocné děti. Proti nudě a dlouhé chvíli v nemocničních postelích bojují společně s Loutkami v nemocnici přední herecké osobnosti současnosti. Členové souboru Dejvického divadla namluvili pět audio pohádek, které budou dělat radost hospitalizovaným dětem po celé republice. Nové album nese název Dárek a jiné pohádky

 

V režii Marky Míkové, se scénickou hudbou Beaty Hlavenkové se na CD představí Ivan Trojan, Simona Babčáková, Pavel Šimčík, Zdeňka Žádníková, Martin Myšička, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Lenka Krobotová, Miroslav Krobot a Václav Neužil.

 

Inspirovali jsme se klasickými pohádkami pro děti ale také velkými napínavými příběhy pro starší.

 

„Vybrali jsme pět příběhů, které dětem hrajeme u postýlek. Seřadili jsme je v takovém pořadí, aby věkově odpovídaly tomu, jak děti, které si CD pustí, budou postupně usínat.“ Odhaluje záměr CD Marka Míková, a dodává:

 

„Začínáme hravým příběhem Boudo Budko v podání Ivana Trojana, pokračujeme dětským hororem - pohádkou O neposlušných kůzlátkách jejíž interpretace se ujali Simona Babčáková a Pavel Šimčík. Další v pořadí je detektivní příběh s dobrým koncem - Pučálkovic Amina, kterou namluvili Pavel Šimčík, Zdeňka Žádníková a Martin Myšička. Předposledním příběhem o cestě, plným fantazie, legrace a naděje, podle kterého je celý disk pojmenovaný, je Dárek, kde uslyšíte Kláru Melíškovou, Hynka Čermáka a  Lukáše Příkazkého.  CD vrcholí dobrodružným Mauglím v interpretaci, Lenky Krobotové, Miroslava Krobota a Václava Neužila.“

 

„Prostřednictvím příběhů, které jsme namluvili, posíláme dětem pozdravy a přání, ať jsou brzo zdraví“ vzkazuje za všechny herce Ivan Trojan.

 

„Byla to moc krásná práce. Pevně věřím, že si interpretační virtuozitu herců, kteří postavám propůjčili svůj hlas, užijí nejen nemocné děti ale všichni, kteří si CD poslechnou.“ Ještě doplňuje Marka Míková, která jednotlivé příběhy pro CD sepsala a je zároveň uměleckou vedoucí souboru Loutky v nemocnici.

 

CD budou v nemocnicích a léčebnách rozdávat během svých návštěv právě členové spolku Loutky v nemocnici. U nemocničních lůžek již 14 let dokazují, že hudba a příběhy, zvláště ty v podání Loutek v nemocnici pacienty potěší a mohou i pomáhat s uzdravováním. Dárek a jiné pohádky jsou v pořadí již pátým audioprojektem, který nezisková organizace připravila.

 

Nahrávání proběhlo ve Studiu BEEP.

 

Činnost Loutek v nemocnici můžete podpořit i vy. Najděte si na www.loutkyvnemocnici.cz formu, která je vám blízká!

 


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Mluvené slovo

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×