obal alba

Evolution

Evolution Dejavu

Indies Scope / 2009
Žánry: ethno, dance
MAM445
CD 254 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč

O ALBU

Síla naše v bítu a rytmu kmenovým je … aneb rituály šamanské v dobách večerních

Severomoravští Evolution Dejavu hrající ethno grove je šesti členná partička ovlivněná nejen worldmusic a elektronikou, ale hlavně ostravským undergroundem a industriálem. Jejich debutové album EVOLUTION je rytmicky bohatá směsice tanečních bítů, afrických, arabských, ale také šamanských rytmů, obohacena o pestré nástrojové obsazení dokáže zpracovat hned několik hudebních ploch. Variabilita zpěvu umožňuje kapele, pohybovat se na ploše taneční hudby, rocku, raga, ale také šamanismu, až tranzu. Nové album tedy přináší energií nabitou syntézu všeho, co muzikanti prožili, čím si prošli a čím jsou.

ED se řadí k tanečním kapelám, které svůj  sound definují na základech kmenových DJs. Ti hrají i v celém kontextu jejich hudby prim a to zcela záměrně. Přesto je pro posluchače alba Evolution ve skladbách připraveno řada hudebních šprýmů a skrývaček. Ale ED, na rozdíl od mnoha dalších tanečních kapel, i v textech reflektují současný stav světa, jakož i naší země, politiky a celého systému společnosti. „Snažíme se poukazovat na základní problémy světa, na nadmíru malou toleranci a v některých skladbách se dotýkáme také tématiky našeho českého systému.“ Říká leader ED David Žyla „Například právě úvodní skladba alba Baraka, je pohledem na vývoj ve světě i u nás – přibývající továrny, výroba, války, krev atd., ale také jako poctu filmu Baraka, kterýžto dokument jasně vyjadřuje stav dnešní doby.“ Baraka otevírá desku svým tanečně dravým, až tvrdým přístupem se silným rockově melodickým nápadem, pak hned následuje skladba Comunity Power. „Na tuto skladbu připravujeme videoklip, je to  skladba o síle v lidské komunitě, ale i přehnaném očekávání podpory“. Na desce však můžete zaslechnout skladby také tanečně šamanského, až „tranzovního“ charakteru, jako jsou například Jum Kesilm, Tribe Indicator, Tunel.

Nahrávání alba Evolution probíhalo ve studiu Barbarela a Citrón (Ostrava). Kapela zvolila jako zvukaře k nahrávání desky spolupráci s Radimem Vaňkem (Mroš), nejen pro jeho letité zkušenosti za mixážními pulty v nahrávacích studiích, ale také proto, že R. Vaněk v kapele působil, což mu umožnilo poznat kapelu zevnitř. Byl také přizván jako jediný host, který se na elektrickou kytaru zapojil ve čtyřech skladbách desky. Mastering probíhal v Praze ve studiu BIOTECH. Pohodová atmosféra ve studiích značně napomohla kapele, dostat energii jejích hudby na desku.
Na albu se celkem nachází 9 skladeb o celkové stopáži 48 minut.


Texty: D.O. , Marowski
Nahráno: Studio Barbarella, Studio Citron
Zvukové stopy: Mroš
Mastering: Studio BIO TECH
Foto: Lad’islav Mácha
Grafika obalu cd: Vítězslav Oleják – Emoce


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Ethno | Dance

obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Bran

An delienn
Dostupné varianty
CD 299 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Čankišou

Lé La
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
RECENZE

BONUSY



O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×