Evolution Dejavu

Evolution Dejavu hrající Ethno grove je šesti členná partička ovlivněná nejen Ostravským undergroundem a industriálem, ale také ve velké míře Etnem a World mjuzic.
Evolution Dejavu to je DJ, bicí, elektrická kytara, bass kytara, zpěv a pestrá škála netradičních nástrojů a zvuků z celého světa (didjeridoo, kožené barely, djembe, darbuka, dholl, perkuse, dhondo atd.) to je v Ostravě působící šestičlenná Evolution Dejavu. Členové kapely vyrůstající na hudbě kapel Fundamental, Transglobal underground, Asian Dub Foundation, The Prodigy, nezapřou energickou koncertní palbu. Rytmicky bohatá směsice tanečních bítů, afrických, arabských, ale také šamanských rytmů, obohacena o pestré nástrojové obsazení dokáže zpracovat hned několik hudebních ploch.
Variabilita zpěvu umožňuje kapele, pohybovat se na ploše taneční hudby, rocku, raga, ale také šamanismu, až tranzu. Nutno dodat, že v hudbě Evolution Dejavu, je vyzdvihována mnohdy DJś což může znít pro některé překvapivě, ale je tomu tak záměrně.

Fanoušci již měli možnost shlédnout koncerty v klubech v Rakousku a Polsku. V Polsku debutovala kapela v budově Wroclawské opery v podobě živého hudebního doprovodu němého filmu "Tabu"; režiséra W. Murnoa z roku 1931 na pozvání tamního filmového festivalu Era Nowe Horyzonty. Kapela byla v roce 2004 vyhlášena jako objev festivalu Colours of Ostrava. V roce 2007 jela v Polsku turné Zywiec summer tour mimo jiné s  M. Sadowskou, Pink Freud, a Djs. S kapelou si zahostovali mj. Bapi Das Baul či perkusisté kapely doprovázeli tibetskou zpěvačku Yunghen Lhamo v rámci ostravského festivalu Caravana of Voices.

Vše je o energii

Koncerty kapely jsou pro účastníky, jako projížďka rychlíkem…
Od prvních tónů a rytmů jde hlavně o tanec a kapela bombardující z pódia energii vám moc k oddechu času nedá. Celý koncert může být fanoušky ohodnocen jako show. Při poslechu jejich debutového alba Evolution, ucítíte dravou energii, kterou pak s plnou sílou přenášejí na pódia a čím víc prostoru jím dáte, tím lépe…,

Aktuální sestava E.D.
Za bící nově usedá Jan Krompolc ml. a kapela navíc posiluje řady o Tomáše Rosiho (darbuka, bendir , kaval) a Barboru Obozněnkovou (performance/dance)


D.O. – David Žyla – Vocal, djembe, darbuka, bass drums, dhól, el. guitar, Brumle
Rebellion – Petr Šaffa – Electronic parts (samplers & synthesizers)
Marowski – Marek Zeman – Bass guitar, bass drums
Bart – Petr Bartoš – didgeridoo, flute, el. guitar, bass drums, darbuka
Rossi – Tomáš Rosi – darbuka, bendir, kaval
Jenny – Jan Krompolc – Drum kits
Barča – Barbora Obozněnková – performance, dance
Ležák – Michal Gíža – sound engineer

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×