obal alba

Život je pulsující píseň

Vladimír Václavek & Miloš Dvořáček

Indies Scope / 2007
Žánry:
MAM416
CD 254 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

Vladimír Václavek je bezesporu jeden z nejlepších českých hudebníků a nyní vydává nové album, tentokrát v dvojici s Milošem Dvořáčkem. Jejich album Život je pulsující píseň, je výsledkem dlouhodobé vzájemné spolupráce. Vladimír Václavek patří k nejvýznamnějším postavám tzv. „brněnské alternativní scény“ a má za sebou skutečně bohatou muzikantskou dráhu. Vedle Pavla Fajta nebo Ivy Bittové byl jedním z tvůrců brněnské alternativy. S bubeníkem Milošem Dvořáčkem se setkal v téměř jazzovém seskupení Ivy Bittové „Čikori“ a později společně založili trio V.R.M., ze kterého časem vykrystalizovalo toto sehrané duo.

Poslední dvě alba vydal jako sólové, pouze za přispění hostů ve studiu. Jednalo se o CD Písně nepísně (2003) a posléze Ingwe (2005). (Ingwe a Písně nepísně). Inspiraci nalezl v mytologických příbězích severoamerických indiánů, Eskymáků a příběhy ze staré Číny. Východní motivy se objevují v hudbě i textech Vladimíra Václavka již delší dobu. „Bylo období, kdy jsem se východní kulturou zabýval velice do hloubky. Nevím, kde se to ve mně vzalo, pokud bych to chtěl nějak vysvětlit, asi bych musel použít syntax, právě té východní kultury. Ale to čím jsem se zabýval, jsou její kořeny a dnes je svět úplně jiný, jak na východě, tak na západě. A nový svět potřebuje nový popis. Tím se tady dotýkám toho posunu ve vnímání, o kterém jsem už hovořil. Na otázku, co mě inspiruje, už odpovídám několik let stejně, protože jsem nic lepšího nenašel. Je to život sám.“ A tak nepřekvapí, že i na nové desce „Život je pulsující píseň“ zazní i řada etnických motivů.

Přínosem na novém albu je vysoký autorský podíl Miloše Dvořáčka. Základem alba stále zůstává Václavkova kytara, lehce dokreslující základní melodii a téměř recitativní, klidný způsob zpěvu s důrazem na význam a souznění s hudbou. Jeho zemitý melodický základ pak právě živelně rozvíjí a obohacuje talentovaný hráč na bicí, Miloš Dvořáček. „Kromě dvou písniček, které jsem přinesl já, jsme na ní pracovali společně. Ta naše příprava na ni trvala v podstatě několik let, oba jsme museli změnit sebe i svůj náhled na to, co je to vlastně hudba.“ Dalším posunem proti Ingwe je větší hravost, která z alba vyzařuje a je dalším vkladem Miloše Dvořáčka „Hravost a spontaneita, to jsou kvality, které Miloš přirozeně nese. Hravost a radost. A u mě se taky prožívání životního pocitu posunulo do lehkosti. Velice snesitelné lehkosti bytí. To všechno se na albu odzrcadlilo“

Recorded - Vladimír Dudek
Mixed and mastered - Luboš Malinovský


hosté:

Tanja Ebeling - voice
Jan Coufal - keyboard
Luboš Malinovský - sampler. moog


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Folklor

obal alba

Antologie moravské lidové hudby

Antologie CD 4 - Valašsko, Lašsko, Zlínsko
Dostupné varianty
CD 224 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Musica Folklorica

Spal bych, spal bych, žena mi nedá
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Musica Folklorica

Ej, ženy, ženy, poradteže mi
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Cimbálová muzika Vlasty Grycové a Vlasta Grycová

Vlasta Grycová - O lásce
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE

BONUSYO NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×