Život je pulsující... - Miroslav Václavek


obal alba

Vladimír Václavek & Miloš Dvořáček

Život je pulsující píseň
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč

Pulsující CD

 Poslouchám nové CD Vladimíra Václavka a Miloše Dvořáčka, Život je pulsující píseň a dochází mi spousta věcí. Ty které jsou v mém podvědomí, ty o kterých vím, že jsou ale které mi doposud unikaly protože jsem neusiloval o to aby neunikaly. A přitom o dobré je třeba usilovat. Už to vím.

 

Jako bych to už dávno kdysi slyšel. Všechna tahle zdánlivě banální slova. Cinkot příborů i vítr ve vlčím hrdle. Melodie, které jsou mi důvěrně známé. Prostory v nichž se někdy cítíváme aniž bychom přemítali proč a přitom se dotýkáme nehmotného. Chvíle kdy jsme tvořeni tichem a slyšíme neslyšitelné. Čas co je i není a je jindy neviditelný bývá vidět a když sníme, šetří nás. Kdo naopak křičí a nechce slyšet, stává se jen rukojmí hmoty a svého masa. V tom je poselství tohoto skvělého alba.  

Jsou to písně, které hrají v každém z nás. Tolik všeobecné a přitom tolik adresné. Je to proto, že respektují krásu každého člověka. Rezonují v duších posluchačů a říkají, pravda se skládá z pravd tvých i mých a stejné je to se lží a se životy rovněž. Vesmír je jedna velká a pulsující mozaika v níž jsou naše rádoby trvalé malichernosti jen zdánlivostmi s nimiž jsme konfrontováni ve chvílích skutečné samoty jež přichází když milujeme nebo umíráme. O tom je tahle hudba. Tak úspornými prostředky vyjádřený neuvěřitelně silný kytarový motiv jako třeba ten v písni Chlapeček, mi bere dech. A přitom jak je to samozřejmé. Stačí jen se chvíli zastavit. Pohladit vlka a vidět běžet proudy údolími. Cítit svoji dočasnost a poměřovat jí svůj známý svět. Pak může člověk zaslechnout písně co v něm hrají od dob kdy byl vesmír stvořen a potom je smí hrát. Já je smím slyšet. Dost už bylo slov. Mám tělo snění…

 

Miroslav Václavek


Zpátky na stránku s albem
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×