obal alba

Romano Hip Hop

Gipsy.cz

Indies Scope / 2006
Žánry:
MAM323
CD 169 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

Romano Hip Hop – pop pro 21. století, jistě osloví i Vás!

Jako zjevení působí na české hudební scéně jeden z největších talentů, jaké se u nás v posledních desetiletích objevily. Romský rapper Radoslav Banga aka Gipsy v projektu GIPSY.CZ vytvořil unikátní tvůrčí tandem s předním romským houslistou Vojtou Lavičkou (ex Deep Sweden, Alom, Natalika) a s mimořádně talentovanými mladými spoluhráči bratry Petrem (akordeon, kytara) a Janem (kontrabas) Surmajovými. S nonšalantností a elegancí legendárních cikánských kapelníků mixují výbušnou směs rapu, romské muziky, funku, etna či popu, která kromě potřebné míry zdravé agresivity nepostrádá humor, nadhled a ironii. Na albu Romano Hip Hop najdete rapperskou naštvanost, romskou muzikálnost a znalost fines popového řemesla. Nové album tedy přináší energií nabitou syntézu všeho, co talentovaný muzikant se svými spoluhráči na své cestě hudbou a životem prožili a zaznamenali. Gipsy tak postupně nachází svoji vlastní parketu, nový sound a prostor, který přetavuje v nadupané album. "Chceme sound nastavit my! Ale vím, že v zahraničí je několik lidí, co dělá cosi podobného. Jenže my jsme originální v tom, že ponecháváme víc prostoru skutečné tradiční muzice a přitom jsme stále v mezích hip-hopu." říká Gipsy o novém soundu svého projektu a zároveň odpovídá, jak na to reagují romové. "Nové album staří Romové vítají, protože na něm jsou již nepoužívané verše. Celá deska oprašuje něco, co dnes většinou mladí Romové ani neznají. Hrajeme tradičně, i když moderně. Jde o postupy, jenž nastavujeme. A tady máme výhodu "tradičnosti." Na párty, kterou tento rok pořádala Ida Kelarová, jsme měli velký úspěch."

Romský rapper Radoslav „Gipsy“ Banga je znám svým energickým a charismatickým koncertním projevem, při kterém dokáže strhnout každého v sále. A tak vedle nesporných hudebních kvalit je právě pro tuto skutečnost uznávaným a vyhledávaným muzikantem. Nominace na různé ceny tento fakt jen potvrzují (ALMA 2005, Anděl 2005). A si půjdete toto album zakoupit a nebudete vědět ve které škatulce ho hledat, Gipsyho se neptejte kde ho hledat. "Chtěl bych ho vidět někde, kde bude napsáno: "Tak tohle je dobrá muzika." A pokud to bude ležet mezi metalem a punkem a bude tam velkými písmeny napsáno tohle, pak je mi už jedno, v jakém žánru se budeme prodávat.:)"

Gipsy není na hudební scéně žádný nováček, na podiích se objevuje od svých třinácti let. Mnozí ho zaregistrovali už v kontroverzním hiphoppovém seskupení Syndrom Snopp. Jeho život se v té době odehrával na ulici. Vzápětí, však všechny šokoval svými komerčními výlety, které vyvrcholily složením a produkcí megahitu prvních Superstar ,,Lítat ke hvězdám". "Možná toho mám za sebou až příliš." Komentuje Gipsy svoji pestrou minulost. "Někdy je to výhoda. Někdy ne. Je mi 24 let, v mnohém jsem ani nepřešel pubertu. V mnohém jsem přešel svou padesátku. Nikdy mi nějak moc nešlo jít s dobou. :)"

Album vychází ve spolupráci Indies Scope Records, Mars Promotion a Colours Promotion.


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Folklor

obal alba

Antologie moravské lidové hudby

Antologie CD 4 - Valašsko, Lašsko, Zlínsko
Dostupné varianty
CD 224 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Musica Folklorica

Spal bych, spal bych, žena mi nedá
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Musica Folklorica

Ej, ženy, ženy, poradteže mi
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Cimbálová muzika Vlasty Grycové a Vlasta Grycová

Vlasta Grycová - O lásce
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE

BONUSYO NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×