obal alba

Wake Up!

Sleeping Camels

Vlastní náklad / 2011
Žánry: ethno, jazz, world music
NRR084
CD 339 Kč

O ALBU

Na albu Wake up! Najdete pestrou směs vycházející z rozdílných hudebních kořenů z různých zemí .  Na výsledek pestrého a perfektně vyváženého alba mají i vliv bohaté zkušenosti muzikantů s odlišnými hudebními styly jako je moderní a tradiční africká hudba, balkánské rytmy, jazz a klezmer. Na cestě k nalezení společného zvuku a aranží Sleeping Camels, vznikly svěží harmonie, které smetly kulturní rozdíly a daly prostor world music v pravém slova smyslu.

Kapela SLEEPING CAMELS vznikla na hudebním festivalu EuroMed 2009,  kam byli její členové (basa a vokály: Manou Gallo z Belgie, různé flétny a saxofony: Amir Gwirtzman z Izraele, vibrafon: Bernard Maseli z Polska, perkuse: Abdoul Aziz Gob z Francie, kytara: Dániel Kardos z Maďarska a bubny: Goran Milošević ze Srbska) nezávisle pozváni, aby se stali součástí projektu, který podporuje uměleckou tvorbu a propojuje úspěšné i méně známé, ale především talentované umělce z celé Evropy a severní Afriky. Složení kapely je zcela náhodné, ale všechny její skvělé hudebníky pojí evropsko-středozemní hudební vliv. Když členové kapely přijali pozvání na festival, ještě vůbec netušili, že již po několika hodinách společné improvizace budou schopni vystoupit a předvést úžasný hudební počin, který slavil obrovský úspěch. Jejich hudba je unikátní a společné hraní si natolik užívali, že se rozhodli ve své společné tvorbě pokračovat. Kapelu si vyhlédl jeden maďarský producent, se kterým hned začali pracovat na debutovém albu „WAKE UP!”.

Přestože všichni členové kapely jsou aktivními umělci, kteří se do studia sjížděli z různých koutů Evropy, na konci roku 2010 se podařilo dokončit první album a kapela vyrazila na evropské turné. Po několika úspěšných vystoupeních v Belgii, Polsku a Maďarsku se chystají představit svůj umělecký zážitek i v Praze. 


SKLADBY

ukázka název zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Ethno | Jazz | World music

obal alba

Čankišou

Lé La
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Tim Eriksen a Folkové prázdniny

Northern Roots Live In Náměšť - FP 2008
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×