Sleeping Camels

Kapela SLEEPING CAMELS vznikla na hudebním festivalu EuroMed 2009,  kam byli její členové (basa a vokály: Manou Gallo z Belgie, různé flétny a saxofony: Amir Gwirtzman z Izraele, vibrafon: Bernard Maseli z Polska, perkuse: Abdoul Aziz Gob z Francie, kytara: Dániel Kardos z Maďarska a bubny: Goran Milošević ze Srbska) nezávisle pozváni, aby se stali součástí projektu, který podporuje uměleckou tvorbu a propojuje úspěšné i méně známé, ale především talentované umělce z celé Evropy a severní Afriky. Složení kapely je zcela náhodné, ale všechny její skvělé hudebníky pojí evropsko-středozemní hudební vliv. Když členové kapely přijali pozvání na festival, ještě vůbec netušili, že již po několika hodinách společné improvizace budou schopni vystoupit a předvést úžasný hudební počin, který slavil obrovský úspěch. Jejich hudba je unikátní a společné hraní si natolik užívali, že se rozhodli ve své společné tvorbě pokračovat. Kapelu si vyhlédl jeden maďarský producent, se kterým hned začali pracovat na debutovém albu „WAKE UP!”.


Přestože všichni členové kapely jsou aktivními umělci, kteří se do studia sjížděli z různých koutů Evropy, na konci roku 2010 se podařilo dokončit první album a kapela vyrazila na evropské turné. Po několika úspěšných vystoupeních v Belgii, Polsku a Maďarsku se chystají představit svůj umělecký zážitek i v Praze. Můžete se těšit na pestrost hudebních kořenů vycházejících z různých zemí a vliv bohatých zkušeností hudebníků s odlišnými hudebními styly jako je moderní a tradiční africká hudba, balkánské rytmy, jazz a klezmer. Na cestě k nalezení společné noty v nových aranžích a kompozicích vznikly svěží harmonie, které smetly kulturní rozdíly a daly prostor World Music v pravém slova smyslu.

 

Manou Gallo (BE)

Manou Gallo se narodila v Divo, malém městě ve středozápadním regionu Pobřeží slonoviny, v kolébce národu Djiboi. Poprvé vystoupila ve svých 12-ti letech s kamarády v rodné vesnici. Tak odstartovala cesta jejího úspěchu. Se skupinou Woya vyrazila na turné po afrických zemích jako Burkina Faso, Mali, Togo a Benin, a natočila čtyři alba. Po rozpadu skupiny následovala Marcellina Yacé do Abidžanu. Vzal ji pod svá křídla, dal jí do ruky první basovou kytaru a naučil ji více o nahrávání. Mezi rokem 1993 a 1996 vystupovala také v divadle a taneční skupině. Zahrála si i na albu Raye Lema. Pak potkala tour manažera slavných Zap Mama, který jí nabídl možnost jet s kapelou na turné po Evropě. Vystupovala s nimi od roku 1997 celých šest let. Objevila se také s Tambours de Brazza.
Nakonec zformovala vlastní kapelu Le Djiboi, se kterou hodně cestovala a vystupovala.  Její debutové album "Dida" vyšlo na labelu IglooMondo v roce 2003, druhé "Manou Gallo“ v roce 2007. Na albu "Dida" zpívá jak francouzky, tak anglicky.

Amir Gwirtzman (IZR)

Amir Gwirtzman, izraelský jazzový muzikant, je mistr hry na přibližně 20 různých dřevěných dechových hudebních nástrojů z různých kultur, nevyjímaje saxofon, klarinet, arménský duduk, egyptský arghul, dudy, zurnu a mnoho charakteristických fléten jako jsou ney, domorodá americká, irská zobcová flétna a hluboké píšťalky, čínská, indická, vietnamská, thajská flétna, a další unikátní druhy.
Amir získal stipendium na studia na "Mannes College of Music" v Manhattanu, kde v roce 1991-97 žil. Během pobytu v New Yorku vystupoval a nahrával s mnoha umělci, jako je třeba Philip Glass nebo Mongo Santa Marias Band.
Je také zakladatelem kapely "ESTA", která byla hudebními kritiky vyhlášena jako nejoriginálnější instrumentální izraelská kapela. "ESTA" kombinuje elementy world music, rychlost rock & rollu a jazzovou náladu do silného, energetického nového zvuku, který protíná žánry, styly a boří jejich hranice.
Amir s „ESTA“ vystupoval na mnoha prestižních festivalech a vysoce respektovaných místech nejen v Izraeli, ale i v Evropě a Spojených státech amerických, jako je WOMAD (World Music Festival) v Itálii, Dranouter Folk Festival v Belgii, Radio France v Paříži, Red Sea Jazz Festival v Izraeli, New Music Seminar v New York City, Festival L’Art De La Paix (The Art of Peace) v Belgii.
Zahráli si například se Suzanne Vega, Noa, The Chieftains, Sinead O’Connor, Stanley Jordan, L. Shankar, and Cheb Mami.
Jejich debutové album, které vyšlo u MCI Records, bylo kritikou přijato s nadšením.


Bernard Maseli (PL)Hráč na vibrafon, skladatel, aranžér, producent a pedagog. Jeho kariéra na jazzovém pódiu začala hitem „Walk Away”. Je permanentním vítězem výročního hlasování v kategorii hráčů na vibrafon „Jazz Forum“. Jeho novým projektem je „The Globetrotters”, který nedávno založil se saxofonistou Jerzy Główczewskim a vokalistou Kubou Badachem. Bernard spolupracoval s mnoha významnými muzikanty, jako jsou: Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mino Cinelu, Nippy Noya, Bill Bruford, Dean Brown, Mike Stern, Frank Gambale, Eric Marienthal, Ewa Bem, Lora Szafran a mnoho dalších. Je autorem mnoha skladeb a aranžmá, a vydal přes 40 CD.


Abdoul Aziz Gob (FR)Abdoul Aziz je talentovaný perkusionista a pedagog. Hraje na tradiční djembe a Mandingo instrumenty (dums dums, tama, cora, balafon, sabar apod.). Aziz pochází z Guadeloupe. Začal hrát po klubech ve Francii a Španělsku. Odcestoval do západní Afriky, kde si zdokonalil svou hru na perkuse. V roce 2005 začal učit a byl sólistou u Koulouba baletu. Od roku 2007 učí ve své vlastní škole v Budapešti.


Dániel Kardos (HU)Narodil se v Budapešti v roce 1976. Je jeden z nejvíce uznávaných představitelů jazzové world music v Maďarsku. Hlavním zdrojem inspirace jsou pro něj klezmer a balkánské rytmy. Jeho přístup k hudbě, ať už jako sólisty nebo lídra kapely, se vyznačuje především tím, že je vášnivým vypravěčem.  Mezi roky 1995 a 1998 studoval v jeruzalemské “Ruben Dance academy”.
V roce 2003 absolvoval jazzovou fakultu učitele hry na kytaru na ”Hudební Akademii Ference Liszta” v Budapešti.

Goran Milošević (RS)Na bubny začal hrát ve svých 14-ti letech. Během roku 2002-2003 navštěvoval "Drumtech", hudební školu v Londýně, kde si zahrál s mnoha různými hudebníky, kapelami a DJi. V roce 2005 absolvoval letní školu "Berklee " a na "Umbria Jazz Clinics" v Itálii vyhrál cenu uznání význačného muzikanta.  Jeho vlastní jazzový projekt se jmenuje "NAKED“, ale pravidelně hraje i s dalšími skvělými písničkáři a zpěváky v Srbsku, jako je například Aleksandra Kovač, který nedávno vyhrál cenu nejlepšího umělce na “MTV Adria”.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×