obal alba

V peřejích

Malina Brothers

Vlastní náklad / 2024
Žánry: bluegrass, folk
M202401
CD 313 Kč

O ALBU

Je to už téměř tři roky od vydání  instrumentálního alba Baroquegrass. Od té doby uplynulo hodně vody v Metuji a v kapele postupně dozrála myšlenka nové desky, tentokrát ale velmi osobní, autorské - míněno, že si písničky napsali opravdu sobě na tělo. Album V peřejích je vyznání naší domovině, náchodsku, řece Metuji a je tak trochu o návratech. Jak říká basista Pavel Peroutka "Pozorný posluchač v textech uvidí obraz životů nás samotných".

Na albu je také spoustu hostů, jak říká kapela: V průběhu zkoušení nás napadlo oživit nahrávky několika hosty. V písni Růže z Killarney, jíž melodii napsal Charlie McCoy a Radůza obdařila krásným textem, přirozeně vyplynula potřeba zapojit dva vynikající irské muzikanty Eilis Lavelle (harfa) a Roberta Harveyho (flétna). S oběma nás seznámila Kateřina García. Lubošův smysl pro western a hudební nadsázku ho dovedl k napsání partů pro lesní rohy do jeho instrumentálky Retro. David Minár z libereckého divadla a Mikuláš Koska z České Filharmonie se úkolu zhostili s bravůrou jim vlastní. Winston Watson je vynikající bubeník, který hrál několik let s Bobem Dylanem. My jsme měli to štěstí, že jsme ho potkali ve studiu Sono, kde jsme ten den natáčeli a on právě zkoušel na turné. Požádali jsem ho jestli by nám nenahrál bicí do písně Odjíždím do Kalifornie a on s tím souhlasil se slovy, že to pro něj bude potěšení. Prostě Američan :) Když slyšel nahrávku, zozzářil se a řekl " To je jako kapela mý mámy!" Právě na téhle muzice totiž vyrůstal a možná proto dokázal natočit bicí hned napoprvé!

A jak vznikaly texty: To si takhle Pepa sedne s kytarou pod pergolu a melodii, která ho napadne pošle Radůze. No a za dvě hodiny od Radůzy přiletí Ledňáčci nad Metují :) Zajda si zase pro své melodie dojel k Baltskému moři. K Pájovi promlouvaly skály a červená hlína při jeho výletech po náchodsku a kokořínsku a Luboš si pro svou instrumentálku došel v mysli až někam na divoký západ. Je tedy patrné, že se musíte zastavit, zklidnit a dojít si někam k sobě samému. Pokud si nenapíšete vlastní text, jako Pepa nebo Pája, ale podaří se vám pěkná melodie, můžete oslovit pár přátel a doufat, že pro vás něco napíšou. Radůza ani Pepa Lábus nezklamali a dokázali se dokonale vžít do našich srdcí. Potom už jen zkoušet, přemýšlet nad aranžemi a hezky všechno natočit.

 


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Bluegrass | Folk

obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MC 79 Kč
MP3 149 Kč
LP 764 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Bran

An delienn
Dostupné varianty
CD 299 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×