obal alba

Z ruky zobať

ZVA 12-28 Band

Indies Scope / 2010
Žánry: alternative, blues, rock
MAM469
CD 254 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

„U mňa aj ta „pochmúrná“ pesnička vyvolává pocit šťastia, že som životnú „sračku“ otočil v moj prospech a že sa z toho dokážem těšiť, nech žije hudba, nech žije blues a nech žijeme my!“


Charismatický zpěvák, originální kytarista, písničkář a skladatel Noro  Červenák, je základním kamenem slovenské kapely ZVA 12-28 Band, která nyní vydává své třetí oficiální album „Z ruky zobať“. To přichází na trh v době, kdy kapela slaví dvacet let svojí existence a ukazuje „zetveáčka“ ve skvělé formě a hlavně na něm kapela završuje svůj přerod z čistě bluesové kapely na autentickou písničkářskou formaci, která ve stylu Toma Waitse, vypráví příběhy z nekonformního prostředí.


Zvolenská formace od roku 2007, kdy vyšlo album “Za fúzy ma poťahaj“, prošla personální výměnou, která částečně změnila sound celé kapely. Houslista Stanislav Fakan, nahradil odcházejícího Borisa Čiampora, hráče na harmoniku. „Personálné zmeny v kapele prišli nečakane, ale taký je život a život je blues a čo ťa nezabije, to ťa posilní. Kapelu to posunulo do nového priestoru, ktorý hladí dušu celej kapele.“ Komentuje celkem překvapivou změnuv nastrojovém obsazení kapely. Nový člen kapely se hned stal díky svému originálnímu projevu důstojným a zároveň výrazně kontrastním partnerem leadrovi kapely Norbertovi „Noro“ Červenákovi. Tuto dvojici „zezadu“ jistí kontrabasista Ladislava Červenák a hráč na bicí nástroje Petr Krško.

Nahrávka „Z ruky zobať“ staví na bluesových základech, které mají „zetvéáčka“ hluboce zakořeněné, ale vše ostatní je nadstavba, jakou byste u jiných kapel marně hledali a není to jen o pozoruhodné interpretační a instrumentální úrovni. Noro Červenak jen potvrzuje neochabující vztah k blues. „Já si myslím, že kapela je čím ďalej bluesovejšia. Moje pesničky sú životné pribehy „smutnoveselolahkoťažké“ a prostým jazykom rozprávané. Podla mňa blues má veľa foriem, pretože nemá hranice!“ O originalitě Noro Červenáka, se toho psalo již hodně, ale jeho „Waitsovský“ chraplák dodává písním, nefalšovaný punc člověka, který zpívá to co si prožil a Vy mu to věříte až do morku kostí. Nevesele veselé písničky Vás provedou muzikantským životem, kde se dějí věci všední, ale i absurdní, přesto vždy hodné zaznamenání.

Na novém albu jsou všechny písně jednoho autora a tím je Noro Červenák, výjimku tvoří pouze dva texty, které pocházejí z pera Radka Pastrňáka (Buty). Jsou to písně „Láska musí bolet“ a „Jednô ráno“. Vzájemné sympatie vznikli mezi oběma partnery při společné spolupráci na soundtracku k filmu Alice Nellis „Tajnosti“. „Velmi sa tešíme, že náš priatelský vztah s Buťákmi naďalej pokračuje a využíváme každú příležitost stretnutia či na koncertech aj mimo nich. Je milé, že Radek Pastrňák bude naším krstným otcom nového album v ostravském Garage clubu vo štvrtok 17.6.2010.“Křty CD:
11.6. PRAHA  Rubín
17.6. Ostrava Garage club
20.6. BRATISLAVA - Loď - Divadlo v podpalubíSKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Alternative | Blues | Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 225 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE

BONUSY    O NÁKUPU
    © Indies Scope

    IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
    ×