ZVA 12-28 Band

"Zetvéáčka“ se svým melodickým a rytmickým pojetím, celkovým zvukem kapely a rukopisem Noro Červenáka vymykají z typického středoevropského blues-rockového klišé. Písně vychází z původní bluesové tradice, ale využívají i moderní a originální prvky shuffle & boogie, latiny, funky, s autentickými slovenskými texty, které jsou sice drsné, ale i o lásce, samotě, zradě, alkoholu. Tyto příběhy prožívají různí outsideři nebo komické postavičky běžného lidského života. Kapela ale na otázku zda v jejich textech vítězí spíše démon alkoholu, nebo láska, odpovídá po svém –„Nadhľad a humor.“ 

Noro v textech na aktuálním albu “Šibenica frajerka“ částečně reflektuje i svůj pobyt v ČR. Reálie a historky prožité v Táboře osobitě vykresluje do originálních obrazů, je nad věcí a vtipně popisuje občas obtížné situace každodenního života. Člen kapely a bubeník ZVA 12-28 Band, Peter Krško, dodává, že lze vysledovat ještě jeden odkaz na Českou republiku na novém albu. „Podľa mňa sú na albume aj piesne, ktoré sú ovplyvnené myšlienkami a atmosférou českého bigbítu a undergroundu.“  Všechny tyto atributy však kapela zpracovala po svém a svojí poctivostí a filozofií doplnila v nezaměnitelný výsledek.

V roce 2017 uplyne 27 roků od vzniku a prvního koncertu této kapely, celou dobu se lídrovi Norbertu Červenákovi o basový kontrapunkt stará bratr Laco Červenák, deset roků mu rytmicky kryje záda hráč na bicí nástroje Peter Krško a již pět roků do kapelního kotle intenzívně přikládá houslista Stanislav Fakan. Poslední album Šibenica frajerka se nahrávalo ve studiu Indies.

Vychutnejme si  starší písně ZVA 12-28 Bandu, vychutnejme si i ty z jejich posledního alba “Šibenica frajerka“, ve kterém se kromě humoru, který v těch trudných textech probleskuje, nachází i naděje, jak potvrzuje bubeník kapely Peter Krško: „Sklamanie v živote a v láske má vždy fatálne následky na duši , ale aj cez také veci by sa mal človek vedieť preniesť a tej šibenici uniknúť :-)“

Záznam z live nahrávky pro Českú televizi:  https://www.youtube.com/watch?v=-A2vCrXpZXE

Portál Bluesmusic: http://www.bluesmusic.sk/bluesova-anketa-2016/ ZVA 12-28 BAND obsadil první v místo v kategórii: Najobľúbenejšie CD v roku 2015 (Šibenica frajerka) a Najobľúbenejšia skupina v roku 2015.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×