obal alba

Insanyya

Al-Yaman

Indies Scope / 2010
Žánry: dance, electronic, ethno, world music
MAM443
CD 254 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

Al-Yaman je zpět. Nejen na podiu, ale i s novým albem. Nahrávka Insanyya je novým počinem skvělé multietnické pražské formace Al-Yaman.

Zvuk kapely je fúzí akustických nástrojů a elektroniky a spojuje tradiční postupy s novými prvky taneční hudby. Proud arabského vlivu skupiny Al-Yaman přináší zpěvačka Ashwaq Abdulla Kulaib z Adenu (Jemen). Díky jejímu nezaměnitelnému vokálu a výtečnému propojení tanečních motivů, elektroniky a arabských písní je Al-Yaman považován za jednu nejlepších kapel svého žánru nejen u nás, ale i v celé Evropě.

Druhé řadové album Al-Yamanu se objevuje na pultech obchodů po dlouhých pěti letech. Výsledná nahrávka stojí na stejných základech jako první album Hurryia. Těmito základy je nezaměnitelný zpěv Ashwaq, která navíc zpívá v u nás stále neobvyklém jazyku, arabštině a výtečné propojení orientálních motivů s aktuálními tanečními a elektronickými trendy, o které se stará Aleš Hyvnar (al-esh). Žánrově je hudba Al-Yaman těžko zařaditelná. Mísí se zde vliv stylů jako dub, rock, elektronika, ambient, bhangra a další.

Po velmi dobře přijatém debutu Hurryia odehráli al-yaman nespočet koncertů u nás i v zahraničí. V létě roku 2007 se ale al-esh a Ashwaq dohodli na pozastavení činnosti. Ashwaq se chtěla více věnovat rodině, Aleš potřeboval více času na jiné projekty (např. Cartonnage) a celkově cítili potřebu si od Al-yaman odpočinout. Avšak koncem roku 2008 se dohodli na obnovení koncertní činnosti a zároveň natočení nového alba. Z původního obsazení došlo k výměně baskytaristy, stávajícího Honzu Lstibůrka (dnes např. Toxique) nahradil Jan Urbanec. Na perkuse a didgeridoo hraje Tomáš Reindl, na bicí Jonathan Omer (Izrael). Jonatan před dvěma lety založil rodinu a tudíž z časových důvodů bude s al-yaman hrát už jen příležitostně jako alternace. Al-Yaman ale má, jako doposud, i alternující instrumentalisty a příležitostné hosty. Skvělým hostem na desce je určitě Amit Chatterjee (Indie/USA), vynikající multiinstrumentalista světového formátu, který zazpíval do třech skladeb. Dále např. výtečný MC Turner Harrison (USA).

Shrnu svůj pohled s reakcemi kamarádů, které jsem požádal o reflexi. Hurriya byla hravější, barevnější, stylově různorodější. Insanyya je o něco rockovější, naléhavější, koncepčně ucelenější, méně taneční, zato poslechově náročnější.“  Sděluje leader kapely Al-yaman Aleš Hyvnar o podobě současného alba. Nahrávka vznikala v průběhu celého roku 2009 a výrazně se na ní projevuje perfekcionismus Aleshe Hyvnara, který si dokonale vyhrál s každou písní a dodal jí neopakovatelnou atmosféru.

Celé album dotváří pak „vymazlený“ obal. "Výtvarnice Jana Machová za námi přišla s nápadem vytesat názvy jednotlivých skladeb. Následně během tří měsíců vytesala 15 kamenů (opuka). Plánujeme výstavu na našich křtech v Brně a Praze.“ Křty alba proběhnou v Brně 14.2. v rámci narozeninového koncertu „Lp MAM 20“ k výročí dvaceti let INDIES v brněnské Flédě a 16.2. v pražském Palaci Akropolis.


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Dance | Electronic | Ethno | World music

obal alba

Čankišou

Lé La
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Tim Eriksen a Folkové prázdniny

Northern Roots Live In Náměšť - FP 2008
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE

BONUSYO NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×