obal alba

Dream

-123min.

Indies Scope / 2009
Žánry: funk, rock
MAM456
CD 254 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
LP 449 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

Když nový začátek provází sen, realita se naplňuje energií a optimismem.

Vynikající soulrockové trio vedené kytaristou a zpěvákem Zdeňkem Bínou připravilo svoje páté řadové album. I nadále kapela rozvíjí svůj styl postavený na vybroušeném muzikantství a instrumentálních schopnostech všech členů. Kapela neztrácí nic ze svého rockového stylu a přidává etnicko jazzové groovy.

„Dream, ale i hraní teď, je víc pestřejší, připadá mi že si z hudbou hrajeme a ona s náma, tak jako nikdy dřív.“ Slova Zdeňka Bíny, vystihují současnou podobu „minutovskového“ zvuku i přístupu na novém albu. „Minuty“ se odpoutaly od čistě rockových postupů daleko více než dřív. Rock, jazz, funky i etno se podařilo, díky neutuchající energii celého tria, autorovi hudby leadru Zdeňku Bínovi, skloubit do skvěle fungujícího celku. Do kapely skvěle zapadá i „nový“ bubeník, Miloš Dvořáček, který přišel do -123 min. v dubnu 2008. Kapela v té době smazala napůl nahranou desku a začala znovu točit od začátku, aby zaznamenala současnou podobu kapely.


„Dream možná proto, jak abstraktní slovo to je, stejně jako hudba a to když na koncertech pořád improvizujeme, jako by to byl symbol atmosféry v kapele.“ Sehranost a instrumentální zručnost způsobuje, že kapela nemá potřebu si do studia zvát další hosty. „Vlastně nám hostoval jen Michal Žáček na flétny, je to asi tím že hrajeme sami až až :).“ A kapela si opravdu hraje, hraje si s náladou, energii, zvukem, melodii a jak potvrzuje album, minuty to umí  dělat s nadhledem.

-123 min. mají velmi přesnou představu jak má jejich album znít a jsou v tom perfekcionisti. Však předchozí album Mom, získalo nominaci na cenu Anděl v kategorii „nejlepší zvuk“. Ale kapela tentokrát se vyhnula známějším studiím, ale nahrávala v novém Studiu Ariston, ,“ které je fantasticky vybavené. Tam se natočily základy a potom jsme všechno dodělali ve studiu u Matouše Godíka, kterého jsme si vybrali hlavně kvůli jeho schopnostem, vlastnostem a uším.“  Výsledná nahrávka splňuje všechny přísné požadavky kapely a zní skvěle.


Rušný rok „Minut“ nekončí vydáním alba Dream, které vychází po čtyřech letech od posledního alba „Mom“. Trio mezi pilné koncertování, tak příznačné pro tuhle kapelu, vloží jeden speciální koncert. Sedmnáctého listopadu ve Smetanově síni Obecního domu zahraje speciální koncert se světově proslulou Pražskou komorní filharmonií.  „Hrát se bude repertoár z poslední desky, plus pár překvapení. Úplná novinka to pro nás není, už jsme to všichni zažili hrát s „klasiky“ :) ,ale úlet to bude.

Music: Zdeněk Bína
Words: Frederik Janáček (except 5. Sol – Zdeněk Bína)

Aranged by Bína, Janáček & Dvořáček
Produced Zdeněk Bína
Co-produced by Janáček & Matouš Godík

Flutes on „Sea or Sure“ – Michal Žáček
Sound Treatments – Matouš Godík
Album vychází během listopadu 2009 i na LP!  

 


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Funk | Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 225 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE

BONUSY    O NÁKUPU
    © Indies Scope

    IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
    ×