obal alba

Noc ozvěn

Majerovy brzdové tabulky

Indies MG / 2008
Žánry: folk
MAM812
CD 224 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 129 Kč

O ALBU

Noc ozvěn je název nového alba, které přibližuje současnou tvář Majerovek. Živá nahrávka z brněnské Staré pekárny (nahrávalo se na dvou koncertech 3.března tohoto roku) obsahuje mimo jiné čtyři nové skladby, včetně upraveného irského tradicionálu. Krom toho - jak název napovídá - bude album plné ozvěn. Posluchači se mohou těšit na live verze písní Paní z vln, Kotys, Gabréta, Srpeček, Červená tma, Fabián a Rybou ryb v podání Alice Holubové (zpěvačka Hradišťanu). Po několika letech ryze pánského složení kapely tak opět uslyšíme ženský zpěv, který po odchodu Andrei Landovské tak trochu chyběl…
Většina skladeb je z pera Petra Linharta, jehož loňské sólové album Sudéta bylo nominováno na cenu Anděl 2007 v kategorii Folk a country.

 

Majerovky brzdové tabulky:

Alice Holubová j.h. – zpěv
Petr Linhart – zpěv, mandocello, elektrická kytara
Vít Kahle – zpěv, saxofon, klarinet
Antonín Bernard – bezpražcová baskytara, violoncello
Tomáš Makovský – bicí


Přízrak z Londonderry na prahu Noci je irský tradicionál The Ballad Of Jock Steward, nadchl nás jako I'm A Man You Don't Meet Every Day v podání Pogues. Kotys je jméno dávné thrácké bohyně, z hlubiny času zaznívající v geniu Paní Kotys. Ta bývá hlavní postavou pověstí Českého krasu. Patří k ní příběh o Železné ruce a Zlatých vlasech, bílý kůň mimochodník, měsíční úplněk a záchranná zjevení v hlubinách Zlatého koně. Pálava, jiný svět nad krajinou, Olymp, sídlo bohů uprostřed vinic. Železná věž na Pálavě nás propojila s Alicí a s vesmírem. Paní z vln posíláme všem vílám, na které se zapomnělo, ale které ještě přijdou.       Den svaté Anny je bretaňská legenda o světici, jež za bouřlivých nocí vychází ze svého domu na skaliskách ostrova Ile de Sein a zachraňuje námořníky. Fabián, zakletý rytíř doby bronzové, řečený podle svého sídla na hoře Baba také Babí Jan, je ochranným duchem Brd. Vrací se vždy po sedmi letech, nepozván, nepoznán, ale také volán a vítán. Mlžná bývá podzimní cesta podél řeky z Prahy do Mělníka. Mlžná je budoucnost a auto je sobí spřežení na cestě do mlhy. Červená tma bývá v zimních městech, když světlo oranžových výbojek odražené nízkými mraky dopadá zpět do oken a do duší. Nejdek, městečko v náručí Krušných hor, čas minulý, přítomný i budoucí z výšky šestého patra. Princezna se vrací na podzim do Prahy. Začíná jí škola. Srpeček září v polích u Osova, nad valy staré svatyně. Děsivá Perychta, původně Perchta, postava, kterou zde strašili děti, se zjevila maškarnímu průvodu patrně u božích muk poblíž dnešního mostu, kterým silnice ze Záluží do Drozdova nadjíždí plzeňskou dálnici. Místo je to podivně neveselé. Ústa jsou plna milostných příčin a důsledků. Je třeba proplout Rybou ryb. Bůh se ztrácí v mracích,  ale Panna zůstává. Lucie a slunovrat,  to je touha utkaná ze svitu prosincového úplňku. A Gabréta je poděkování  všem, kteří tu byli před námi.


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Folk

obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MC 79 Kč
MP3 149 Kč
LP 899 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Bran

An delienn
Dostupné varianty
CD 299 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×