obal alba

Kykyrý

Jana Vébrová

Indies Scope / 2007
Žánry: folk, world music, vocals
MAM406
CD 299 Kč
dočasně nedostupné
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

Písničkářka z větrného mlýna..

 

Kykyrý je přesvědčivým debutovým albem mladé, talentované písničkářky Jany Vébrové. Hra na akordeon spolu s naléhavým, emocionální zpěvem charakterizuje spolu s poetickými texty celé album "Zprostředkovávám otevřenou a po čertech upřímnou formou obraz toho, co se stalo a toho, co se mohlo stát. Takový obraz, který si tam ty uvolněné představy samy nakreslily." Říká o sobě Jana Vébrová, která se na podiích objevuje od roku 2004, "ale poprvé jsem na něj zkoušela hrát někdy ještě o rok dřív. Vlastně mě k tomu dovedla heligonka po dědovi, ke který jsem se čas od času vracela, ale vždycky ji po dvou zaškobrtanejch písničkách odložila. Po těchto marných snahách jsem usoudila, že by bylo dobré využít liduškový, klavírní průpravy a od kamarádky jsem si půjčila maličkatou, vyhekanou harmoniku po jejím pradědovi. Na ní jsem složila i pár prvních písniček – úplně nejprvnější , pro mě zásadní a s odstupem času dosti „revoluční“ Kykyrý ( Margarín), Buřtguláš, Čertíky a Nelekej."


Právě podle úplně první písničky, kterou Jana Vébrová složila Kykyrý (dříve ji hrávala pod názvem Margarín) se jmenuje celé album a navíc "je to hezký slogan a pěkné, znělé, české slovo." Jana Vébrová ale není autorkou všech skladeb na albu, v poslední době se spojila s Ivanem Archerem, který na albu má výrazný podíl a to jak po stránce autorské tak producentské. "Vlastně se naše spolupráce vyvíjela postupně. Nejdřív si mě Ivka přizval na natáčení zpěvů a harmoniky do nějakého divadelního představení, pro které skládal hudbu. Máme podobný vnímání a co nás nejvíc propojuje, je to hlavně krajina a prostředí, v němž jsme vyrůstali – každej na jiný straně hranice a Lužickejch hor, navíc oba ve mlejnech – jeden ve vodním a druhej ve větrným." Album se natáčelo u Broňka Šmida ve Studiu Indies v Brně. Kromě Jany Vébrové a Ivana Achera na albu najdete ještě skvělého bubeníka Miloše Dvořáčka, který nahrál rytmické party do tří skladeb. Díky použití dalších nástrojů, je album daleko pestřejší než by posluchač očekával u debutu písničkářky s akordeonem.

Jana Vébrová představí nové album „Kykyrý“ také na přátelské sérii koncertů ve společnosti skupiny Traband. Jana Vébrová zde vystoupí jako support, při příležitostí Traband minitour:

6.6. 2007 - 19:30 Praha – Palác Akropolis (hosté: Jaro Cossiga (beatbox), CLARINET FACTORY (České klarinetové kvarteto)
7.6. 2007 - 20:00 Ostrava – Boomerang
9.6. 2007 - 21:30 Brno – Kuřim (festival Colourscope 2007)

Křest alba se odehraje 21.6. 22:00 - Liberec, Ateliér (Pražská ul.)


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Folk | World music | Vocals

obal alba

Čankišou

Lé La
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Tim Eriksen a Folkové prázdniny

Northern Roots Live In Náměšť - FP 2008
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×