obal alba

Noční hlídka

Dick O´Brass

Indies Scope / 2012
Žánry: celtic, rock
MAM507
CD 212 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

Skupina Dick O´Brass je předním protagonistou keltského rocku na domácí hudební scéně. Po šesti letech od debutu s názvem "Disk O´Brass“ nyní vydává album „Noční hlídka“. Hudební projev skupiny s mezinárodní účastí nezapře inspiraci tradiční hudbou Bretaně, Irska či britských ostrovů, naprostou většinu repertoáru však tvoří vlastní tvorba mísící moderní hudební styly s unikátním nástrojovým obsazením. Oproti debutu, který byl z větší části tvořen tradicionaly, obsahuje nová nahrávka z větší části autorské písně. Kapela složila písničky s českými texty, v nichž tradiční melodie Irska a Bretaně připomíná spíše jako obrazy nebo jimi naznačuje nálady skladeb.

"Noční hlídka" ukazuje, jak velký vývojem si kapela prošla od debutu. I celkový zvuk nahrávky působí svěže a potvrzuje slova leadera kapely Tomáše NedělkyHodně jsme se při studiové práci zaměřili na zvukovou stránku alba. Chtěli jsme, aby byl zvuk hodně konkrétní a srozumitelný, aby bylo možno zaznamenat každý nástroj, což bylo například u harfy vedle perkusí občas svízelné. Také jsme více experimentovali, použili jsme více elektrické kytary, dechové syntetizátory, harmoniku. Každý nástroj musí mít v nahrávce svojí polohu a to se, myslím, docela podařilo.“  Výsledkem je nahrávka, která možná vychází z kdysi módní „keltské“ vlny, ale svým pojetím, využíváním elektronických nástrojů, rockovým soundem jí ukazuje záda a nastavuje laťku v žánru na naší scéně zase o kousek výš.


Během své desetileté historie skupina vystoupila na bezmála dvou stech koncertech a festivalech v ČR i zahraničí, vrcholem kariéry kapely bylo vystoupení po boku legendy keltské hudby, bretaňského harfisty Alana Stivella, v rámci jeho koncertu na festivalu Lughnasad v srpnu 2008. „Také nabídka spolupráce od členů skotské legendární kapely Tannahill Weavers, návštěvnost našich koncertů a množící se nabídky vystoupení na festivalech, to vše zvyšuje naši chuť, posouvat kapelu dál.“  Hodnotí úspěchy Tomáš Nedělka. Navíc písničky kapely zazněly také v českých filmech - Bestiář, Jménem krále atd. To vše etabluje Dick O´Brass na jednu z nejúspěšnějších kapel ve svém ranku.

24.března 2012 od 19:30 Dick O´Brass pokřtí své nové album s řadou hostů v Paláci Akropolis.


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Celtic | Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 225 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE

BONUSY    O NÁKUPU
    © Indies Scope

    IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
    ×