Dick O´Brass

Dick O'Brass byl založen koncem roku 2001 bývalými členy kapely ZOO - zpěvákem a hráčem na dechové nástroje a skotské dudy Tomášem Nedělkou, baskytaristou Jiřím Hausserem Matouškem a bubeníkem Alešem Zimolkou. Mezi zakládající členy patřila i houslistka Lidka Chábová a kytarista Kristián Ostřížek, kteří ještě před prvním veřejným vystoupením v červnu 2003 odešli a na jejich místo nastoupil kytarista Radim Kadlčák a známý houslista a kytarista Josef Kůstka, bývalý člen Blue Effectu, kapel Bohemia, Bacily, Gen či Irish Dew.  V srpnu 2003 je do kapely přizván anglický harfeník Seán Barry, který doplnil sestavu na definitivní šestku.

S nástupem na větší podia se mění i styl muziky, který kapela hraje. Dick O´Brass opouští folková aranžmá směrem k tvrdším stylům a plní tím slepé místo, které na poli keltské hudby v Čechách zůstávalo dlouho prázdné. Kombinace tradičních hudebních nástrojů - skotských dud, bombardu či keltské harfy s moderní rytmikou a pevnou basovou linkou, osobitý styl kapely a mnohovrstevné melodické linky přitahují posluchače všech věkových kategorií. V březnu 2006, symbolicky na svátek Sv.Patricka, křtí kapela své debutové CD s názvem Disk O´Brass ve vyprodaném Paláci Akropolis.


Své debutové CD vydal Dick O´Brass na labelu Indies Records a písně Skotská a Valdštejn byly nasazeny a úspěšně bodovaly v hitparádách několika menších rádií. Od doby svého vzniku vystoupil Dick O´Brass na bezmála 200 koncertech v ČR i zahraničí. Tvorba kapely zazněla i v několika českých filmech, například v Bestiáři či historickém filmu Jménem krále. V srpnu roku 2008 vystoupil Dick O´Brass s hostujícím zpěvákem Frédéricem Jacqem jako předkapela legendárního bretaňského harfisty a zpěváka Alana Stivella na jeho koncertu v Českých Budějovicích. Od druhé poloviny roku 2009 se začala kapela Dick O´Brass věnovat přípravám 2.řadového alba, které bylo natočeno v nahrávacím studiu Solisko v červnu 2011 až lednu 2012. Po dokončení studiové práce odchází z kapely bubeník a perkusista Aleš Zimolka k jiným hudebním povinnostem a jeho místo zaujímá Kryštof Hon, který se na přípravách alba také hudebně podílel.


Produkce alba s názvem "Noční hlídka" se zhostili Tomáš Nedělka a Jiří Hausser Matoušek spolu s hudebním skladatelem Jiřím Chlumeckým a zvukovým mistrem Milošem Ráblem. 

Dick O´Brass 2012:


Tomáš Nedělka - zpěv, vokály, skotské dudy, bombarde, low whistle, tin whistle, příčná flétna, dechový syntetizátor, concertina
Radim Kadlčák - kytara, elektrická kytara, zpěv, vokály
Jirka Hausser Matoušek – pražcová i bezpražcová baskytara, zpěv
Pepa Kůstka - housle, elektrická kytara, zpěv
Sean Barry (GB) - harfa, zpěv
Kryštof Hon - bicí , percussion
 

 

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×