Narajama


NARAJAMA vznikla koncem léta roku 1991. První zkouška ve složení Petr Goldmann - bicí, Igor Judas - basová kytara a Petr Walos - kytara, se odehrála v tehdy vznikajícím studiu Shaark v Kyjově. Zpěvák Michal Mihal se ke kapele připojil krátce po tom. V tomto složení kapela nahrála v roce 1992 v brněnském studiu Audio Line první album s názvem „Webs“ a krátce na to opustili kapelu Petr Walos a Michal Mihal. Album doposud oficiálně nevyšlo a vzhledem k osobytosti zmíněných hudebníků se zbylí členové k tomuto albu již nikdy nevrátili. Kapelu následně doplnili Roman Kouřil – kytara, Bohdana Petrů – cimbál,  Milan Lovec Bílovský –  vokál. V roce 1996 vychází u Indies Records album „Vytancuj chmury“. O rok později u stejného vydavatelství vychází třetí album „V tom víně je nalháno“. V období 1992 až 1999 odehrála Narajama téměř dvě stovky vystoupení nejen v České republice, ale také na Slovensku, v Holandsku a v Maďarsku.

Zvuk Narajamy se měnil a vyvíjel s každým albem. Prvotní nahrávky odráží spíše vlivy hard rocku, zatím co druhé či třetí album nabírá spíše eklektický ráz a čerpá z různých hudebních směrů, jako jsou jazz, folk, rock a alternativní hudba. Tato alba jsou také ozvláštněna pro tento žánr netypickými nástroji – cimbál, fagot, čelo a housle. Kapela byla některými přirovnávána ke King Crimson ve smyslu těžké zařaditelnosti pro své atmosférično. Na těchto dvou albech jen stěží najdeme stopy klasické rockové skladby.

Koncem roku 1999 Narajama počtvrté otevírá brány studia, aby nahrála své čtvrté album „3'mej“, které nese stopy určité zádumčivosti či nostalgie, snad z důvodu předchozího odchodu Bohdany, která se na nahrávání alba již nepodílí a cimbál je nahrazen klávesami, na které hraje Lovec. V roce 2000, po neúspěšném pokusu album vydat, kapela vyhlašuje kratší pauzu, která se protahuje na dlouhých 11 let.

V roce 2011 se kapela probírá z letargie a v původním složení oživena o percuse začíná koncertovat a pracovat na novém albu. Jmenuje se Convergere, to vychází u Indies Scope v květnu 2014.


NARAJAMA působila  ve složení:


léto 1991 - 20. 1. 1994
Petr Goldmann - bicí
Igor Judas - basová kytara
Petr Walos - kytara
Michal Mihal - zpěv


1994 - 20.12. 1997
Petr Goldmann - bicí
Igor Judas - basová kytara
Milan Bílovský - zpěv
Roman Kouřil - kytara
Bohdana Petrů - cimbál, zpěv


1997 - 28. 8. 1999
Petr Goldmann - bicí
Igor Judas - basová kytara
Milan Bílovský - zpěv, klávesy
Roman Kouřil - kytara

NARAJAMA po reinkarnaci má mimo jiné statky, čtyři tituly, jedenáct dětí a dva koně

od 9. 5. 2011
Petr Goldmann - bicí
Igor Judas - basová kytara
Milan Bílovský - zpěv, klávesy
Roman Kouřil - kytara
Bohdana Menšíková - cimbál, zpěv
Radek Klíč  - perkuse


ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×