obal alba

Concurrere

Narajama

Indies Scope / 2017
Žánry: rock
MAM591
CD 254 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

Cimbál a perkuse, moravský folklór a progresivní rock. To jsou poznávací znaky artrockové Narajamy. Kapela překvapuje svoji hravostí na novém albu nazvaném Concurrere. V multižánrovém pojetí hudby využívá netradiční zvuky cimbálu a v písních uplatňuje vlivy moravského folklóru přes progresivní rock až po moderní jazz.

 

Nahrávka Concurrere představuje Narajamu ve skvělé formě a to po více než jednadvaceti letech od jejich debutu Vytancuj chmury a tři roky po doposud poslední nahrávce Convergere. Jihomoravští muzikanti tehdy po více než desetileté pauze vydali album,  kde v původní sestavě doplněné perkusemi využili vícero žánrů, čerpaje i z moravských kořenů. Aktuální album pokračuje v nastoleném přístupu k propojování žánrů a jen potvrzuje, jak je takové spojení inspirativní. Že poslední dvě alba spolu souvisí, potvrzují i slova zakládajícího člena kapely a baskytaristy Igora Judase. „Album Concurrere na naše poslední album navazuje ve všech výraznějších bodech a nám připadá hudebně i zvukově zralejší. Vlastně vzájemný vztah odráží i názvy obou alb. Název předchozího alba Convergere lze volně chápat jako ohýbat se k sobě, přibližovat se. Pro nás to znamenalo hledání a nalézání společné cesty. Novinku jsme nazvali Concurrere, což volně přeloženo si vykládáme jako jít spolu, běžet spolu, setkávat se.“

 

Osobitý hudební styl a originální přístup k tvorbě nejen na novém albu umožňuje kapele téměř nemožné - sjednotit ve skvěle fungující celek velmi široké hudební žánrové rozpětí, ze kterého kapela čerpá. „Nad pojítkem mezi jednotlivými skladbami jsme dopředu nikdy nepřemýšleli, každá vznikala samostatně. Všichni z nás poslouchají hudbu v dost širokém záběru a to se také odráží v naši tvorbě.  Ale naší snahou je skloubit výsledek v kompaktní celek.“ Přiznává Igor Judas a zároveň poodkrývá pohled do zákulisí kapely Narajama. „Většina skladeb pramení z improvizací ze společných zkoušek. Skladby, ve kterých jsou lidové texty, vznikly částečně na pozadí cimbálu, nicméně v dalších instrumentálních pasážích se cimbál mnohdy vkomponovává. Jiné skladby vznikaly na bázi improvizací jen torza kapely a další nástroje se v konečné verzi nevyskytují, jako například v písni Rozséváš.

 

Narajama je kombinace netradičního cimbálu s klasickými rockovými nástroji, které spolu skvěle souzní i díky pečlivě propracovaným aranžím skladeb.  Kapela nechává své písně postupně a nenásilně rozkvétat, daří se jí nalézt správné nálady jednotlivých skladeb i díky  pozvolné práci s celkovou dynamikou. Současná Narajama je daleko pestřejší a přitom soudržnější než ta původní.


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 383 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×