Luboš Holý

Prof. MVDr. Lubomir Holý, CSc.,Dr.h.c - a možná, že je těch titulů ještě víc - pochází z Hrubé Vrbky na Horňácku ( 21. října 1930) lidový zpěvák a profesor brněnské Veterinární a farmaceutické univerzity je uznávanou osobností v obou profesích nejen doma, ale i ve světě.

Vyrůstal ve věhlasné horňácké zpěvácké rodině, obklopen výbornými muzikami hrubovrbeckých Ňorků a Kubíků. Navíc byl "od Boha" obdarován společně s mladším bratrem Dušanem pěveckým talentem. Oba to také zdědili po své matce a zejména po otci, vynikajícím zpěvákovi Martinu Holém a babičce Kateřině Holé, rozené Mikloškové.

U zrodu pěvecké folklorní legendy zněla muzika " Majstra" Jožky Kubíka, později působil v brněnské cimbálovce Antonína Jančíka (Excelentní kapela folklorního světa šedesátých let), Ale v pěvecké kariéře byl Luboš Holý nejvíce spjatý s muzikou BROLNu (Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů), s kterou natočil stovky nahrávek, vystupoval v televizi, rozhlase, procestoval kus světa. Hostoval a ještě hostuje u dalších kapel a zvláště velmi rád přijímá pozvání na Slovensko, před muziku Orchestru lidových nástrojů slovenského rozhlasu v Bratislavě. Od roku 1980 zpívá Luboš s ostravskou cimbálovou muzikou TECHNIK. V poslední době také s Musicou Folkloricou.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×