obal alba

Luděk

BomBarďák

Indies Scope / 2023
Žánry: dětské
2664616
CD 297 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 149 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 199 Kč
WAVnekomprimovaný formát, MP3 přibaleny zdarma 199 Kč

O ALBU

Luděk je šestým albem kapely Bombarďák. Od ska, punku až k folku, bombarďáci roztančí děti vždy.

Po čtvrtém albu kapely Bombarďák, které se jmenovalo Čtvrtek a bylo zelené, přišel logicky černý Pátek. A tak asi nikoho nepřekvapí, že šestá nahrávka nese název Luděk!

Album začíná písní Opačnou neboť "Všechno je opakem toho, jak to vypadá, a nic není opakem toho, jak to vypadá."  Bombarďáka už řadu let tvoří kvartet v sestavě Michal Dalecký, Jirka Jelínek, Filip Nebřenský a Matěj Pospíšil. Surfaři hudebních stylů opět připravili dvaadvacet písní, které vykouzlí vždy úsměv na tváři a mají typický bombarďácký zvuk.

 

Hoši Bombarďáci se zavřeli na týden do studia se zvukovým mistrem Adamem Pakostou. A podle zpráv od kaely: „To bylo studio malé, tak když chtěl Michal odložit krabici po dojedené salámové pizze, musel jí dát pod nohy Filipa, co zrovna nahrával píseň o LYŽÍCH... a proto jsou tam takové divoké basové sjezdy. (Touto cestou děkujeme pizzerii Labužník.) To ale nebylo nic proti tomu, když chtěl Matěj do písně PIANA, světe div se, piana dvě. Dva dny je chlapci stěhovali, než poznali, že do studia se vejdou jen bílé klapky, což je symbolické neboť CD Luděk má bílý obal. (Za zapůjčení pian děkujeme továrně Paflov.) Písničku MAJDA nazpívala stálá hostyně kapely Johana Vavřínová a jméno Magdaléna jí tak učarovala, že se chystá tak pojmenovat své šesté dítě (i kdyby to byl chlapeček). Jiří chodil celý týden v kraťasech, aby se vcítil do postavy HURVÍNKA a dokázal nazpívat píseň s tímto názvem. Nepomohlo to a tak musela Denisa Kischnerová dovézt z Divadla Spejbla a Hurvínka originál této loutky. (Ve třetí písni od konce tedy opravdu Hurvínka uslyšíte a my jim touto cestou vyjadřujeme vděk.) Michal zpíval píseň FLESH za běhu! Filip píseň SAMOTÁŘ zavřený na WC! Matěj nazpíval píseň DRSŇÁK s rašplí v botě! Bubeník Michal se zase nechal zasypat 73 kilogramy sněhu, aby správně zabubnoval píseň SNÍH. (Tímto děkujeme zásilkové službě Vrchlabí.) Novým hlasem alba je Adéla Polka, které zpívá píseň IN a její postava v této písni je nafoukaná, což v reálu znamenalo, že ji do studia museli nosit dva nájemní nosiči (naše díky letí firmě Namaste.)“ 

Pokud jste se dočetli až sem, věřte, že šesté album kapely Bombarďák bude hravé, radostné, šťastné a veselé a přesně takoví budou i jinoši, jež vám ho nahráli, když si ho poslechnete. Krásné dny!

 

 


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Dětské

obal alba

Hradišťan a Jiří Pavlica

Studánko rubínko
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Amálka K. Třebická

Nešišlej!
Dostupné varianty
CD 299 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Čankišou a MALÉhRY

Jak na příšery
Dostupné varianty
CD 212 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Královničky

Královničky
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Loutky v nemocnici

Dobrá medicína
Dostupné varianty
CD 212 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×