obal alba

Bought For A Dollar/Sold For A Dime

Little Axe a Skip McDonald

Real World Records / 2010
Žánry: blues
CDRW178
CD 399 Kč

O ALBU

Legendární kytarista Skip McDonald a jeho nové album projektu Little Axe. Parta muzikantů okolo Skipa "Little Axe" McDonald, včetně u nás populárního Douga Wimbishe okořenila páté album bluesového projektu trochou dubu a reggae, špetkou gospelu a připravila tak možná to nejlepší album, které doposud Little Axe nahráli.


Album "Bought For A Dollar / Sold For A Dime" přinesla jednu novinku v nahrávání kapely. Poprvé v sedmnáctileté historii nahrávali Little Axe společně v jedné místnosti a tato vzácná chvilka v hudebním životě kapely se odehrála ve studiích Real World Studios. I díky tomu nahrávka získala zpět energii a tah jaký byste od veteránů žánru ani nečekali.


Elektroniky a podobných hrátek je tentokrát na albu poskrovnu, ale řada hostů ve správné chvilce vždy pozvedne o kousek výš. Již zmiňovaného Skipa McDonalda a Douga wimbishe jistí za bicími ve většině skladeb Keith Le Blanc a o harmoniku se stará Alan Glen. Vokály obstarali kromě Skipa McDonalda i Kevin Gibbs, Saranellla Bell, Madeleine Edgehill a Valerie Skeete. Na nahrávce je i řada dalších hostů a celé to v Real World Studios produkoval Adrian Sherwood.


Album získalo ihned po vydání řadu skvělých recenzí v anglickém tisku (Mojo, The Guardian, Daily Mirror etc.), které hodnotí nahrávku jako mistrovský kousek a jako jedno z nejlepší alb současného blues.


To všechno jsou doporučení, které by měli každého příznivce blues upozornit, že toto CD, zabalené v hezkém digipacku s originálním zpodobněním sochy svobody na titulu, by rozhodně nemělo chybět v jeho diskografii.


SKLADBY

ukázka název zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Blues

obal alba

ZVA 12-28 Band

Z ruky zobať
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Oravec Jerguš

Done So Far
Dostupné varianty
CD 212 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Jurkovič Family Band

Motion food
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 49 Kč
FLAC+mp3 99 Kč
obal alba

ZVA 12-28 Band

Šibenica frajerka
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
WAV+mp3 199 Kč
obal alba

Peter Lipa

Naspäť na stromy
Dostupné varianty
LP 639 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×