obal alba

V Kuželově sú děvčata...jak tá malina

Kuželovské zpěvulky a HCM Romana Sokola

Indies Scope / 2021
Žánry: folklor
2664586
CD 269 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč
WAVnekomprimovaný formát, MP3 přibaleny zdarma 199 Kč

O ALBU

Dívčí pěvecký sbor Kuželovské zpěvulky představuje své druhé album. Nová nahrávka horňáckých lidových písní V Kuželově sú děvčata ... jak tá malina je příběh kamarádek, které toho spolu už zažily víc než dost. Prožily spolu dětství, první lásky, bolístky, ale i radosti. Devítičlenný sbor natočil nejen táhlé, sedlácké, balady nebo verbuňk z Horňácka, ale třeba také i jednu sadu ze Strání. Tematika všech písní je milostná a sbor doprovází HCM Romana Sokola a HCM Marka Potěšila.

 

Kuželovské zpěvulky jako dívčí pěvecký sbor začaly zpívat v roce 2011, kdy poprvé vystoupily u příležitosti Horňáckých slavností ve Velké nad Veličkou. Od té doby ušly dlouhou cestu a po eponymním debutu připravili ke svému desátému výročí album druhé. „Skladby jsme vybíraly společně tak, aby tématika byla milostná,“ sděluje členka sboru Klára Halíčková. „Nedá se říci, kdo to celé vymyslel, bylo to jak ze strany nás zpěvaček, tak ze strany muziky, která nám hodně pomohla. Využily jsme toho, že nám hrají šikovní chlapci, kteří navíc krásně zpívají. A to mluvím jako HCM Romana Sokola tak o HCM Marka Potěšila. A tak jsme s nimi nazpívali tyto milostné sady. Řekla bych, že na Horňácku tyto odpovídací milostné písně nejsou tak obvyklé a neuslyšíte je často. A tohle jediné bych brala jako úpravy, jinak se nesnažíme nic modernizovat a zpíváme tak, jak je na Horňácku zvykem.“

 

Na albu, vedle již zmíněných horňáckých cimbálových muzik hostují také sólisté Richard Hála či Martin Prachař, ale hlavně Mužský sbor z Kuželova se svými sólisty. „Tento sbor nám pomohl s našim založením. Pamatuji si, jak nám tehdy strýček Ševečka komentoval náš výběr písničky, ve které se zpívalo: děłaj semnů co chceš, obracaj ňa jak chceš, trebár hore nohama - to se pro teprve 14 leté děvčata moc nehodilo, tak jsme to nakonec musely změnit”

 

Nejbližší vystoupení se bude konat na Kužełovských hodech v pátek 12.11. 2021 v Kuželově. Na tento speciální koncert si Kuželovské zpěvulky pozvali mimořádného hosta. “Kmotrem alba bude Martin Kománek, který nám do paměti a srdcí vryl to, jak se na Horňácku zpívá. Do teď zpíváme na vystoupení jeho sady, které pro nás vymyslel.”


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

KUŽELOVSKÉ ZPĚVULKY A HCM ROMANA SOKOLA

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Folklor

obal alba

Antologie moravské lidové hudby

Antologie CD 4 - Valašsko, Lašsko, Zlínsko
Dostupné varianty
CD 224 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Musica Folklorica

Spal bych, spal bych, žena mi nedá
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Musica Folklorica

Ej, ženy, ženy, poradteže mi
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Cimbálová muzika Vlasty Grycové a Vlasta Grycová

Vlasta Grycová - O lásce
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×