obal alba

Utopia

Tom Kersten's G Ensemble

Real World Records / 2010
Žánry: acoustic, jazz, classical
CDRW175
CD 379 Kč

O ALBU

Tom Kerstens je považován za opravdového kytarového básníka a je jedním z nejvýznamnějších anglických kytaristů. Na tomto album společně se svým ansáblem interpretují repertoár dvou nejzajímavějších britských mladých skladatelů (John Metcalfe a Joby Talbot).

Tom Kerstens je respektován jako velmi všestranný umělec a virtuózně ovládá nejen moderní nástroje, ale i řadu dobových. Přestože je uznáván a ceněn jako sólista, spolupracoval s mnoha předními orchestry a soubory UK a v poslední době založil svůj vlastní soubor  Tom Kersten's G Plus Ensemble. Společně si předsevzali za úkol vyhledávání originálních děl pro kytaru, ať klasických či soudobých a snaží se je přiblížit mnohem širšímu publiku i bez koncertních sálů.

Název ansáblu G plus symbolizuje propojení kytary (ang. „Guitar“) s jinými nástroji nebo například s elektronikou, jak se to děje ve skladbě„The Third Fire“

John Metcalfe je z Nového Zélandu, dříve hráč na violu v Manchasterském Durutti Column, později se věnuje kompozici. Koncertuje společně s Duke Quartet a v nedávné době například dělal orchestrální aranže pro album ‘Scratch My Back’ Petera Gabriela.

Joby Talbot, kdysi klíčovým členem The Divine Comedy. Studoval klasickou kompozici a je stále úspěšnější na poli filmové a televizní hudby. V současné době pracuje na hudbě Alice In Wonderland pro The Royal Ballet v Londýně.


SKLADBY

ukázka název zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Acoustic | Jazz | Classical

obal alba

Tara Fuki

Auris
Dostupné varianty
CD 349 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MP3 149 Kč
LP 695 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak

Home Brewed Mbira
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Bran

An delienn
Dostupné varianty
CD 349 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno