obal alba

Breadcrumb Trail

Frames a Glen Hansard

Indies Happy Trails / 2002
Žánry: live, rock
MAM175
CD 269 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 149 Kč

O ALBU

Pokud neznáte, stačí si přečíst tuhle recenzi od Jirky na Freemusic.cz

Irsko. Whisky, nebo whiskey? Potom U2, IRA, Cranberries, uječená plešatá ženská, někde v pozadí fotbal, geograficky ostrov. Podvědomí o tomhle státě se nám tady a teď pokouší rozšířit "relativně" neznámá skupina The Frames.

Asi se moc nestává, aby zahraniční kapela nahrála své CD v České republice (nepočítaje v to Pearl Jam, kteří tak činili na každé koncertní zastávce) a posléze i u českého labelu vydala. Možná to bude tím vřelým přijetím, kterého se hlavně v moravské části naší země kapele dostalo. Každopádně oba dva koncerty ve Staré Pekárně v Brně (znáte z TV:) patřily k tomu nejlepšímu co tento klub za svou historii spatřil. Odpolední i večerní koncert byl beznadějně vyprodán a atmosféra v sále stála určitě za to. Pro ty, co se do sálu nedostali, může nyní posloužit záznam, který vychází na značce Indies Records příznačně pod názvem Breadcrumb Trail (modří už vědí)

Koncert samozřejmě čerpá ze čtyř již vydaných alb (poslední For the Birds je u nás v distribuci) a je velmi reprezentativním průřezem tvorbou kapely. Naživo je tato kapela jedním slovem úžasná. Druhým slovem strhující. Třetím slovem úžasná. Písničky z desek získávají třetí rozměr atmosférou a kontaktem především zpěváka Glena Hansarda s publikem.

Nahrávka je obzvláštněna i účastí předního českého "kelta" Jana Hrubého ve třech písních a uvedením dvou nových skladeb. Frames ukazují svou nejmilejší a uchu nejlahodnější tvář v krásných baladách, počítaje v to hlavně bonusovou Star, Star, jednu z melodií, kvůli které si koupíte kytaru a těch pár akordů se donutíte naučit, ale i úvodní Lay Me Down či velmi niternou a duši odhalující What Happens When the Heart Just Stops.

Frames nejsou cizí ani hudební fórky (Rent Day Blues) a obligátní řeči mezi jednotlivými kusy získavají místy až tragikomický nádech díky zajíkavosti hlasu Glena (kupodivu). Frames samozřejmě nejsou jen mistry tklivých písní (ač by se tak mohlo z této nahrávky zdát) ale umí zahrát na pravou rockerskou notu - Rent the Day a následující Fitzcarraldo (ze stejnojmenné desky) podpořené zmiňovanými houslemi Jana Hrubého je právě díky jemu docela pěkný nářez.

Jako první seznámení lze toto živé album je doporučit, člověk po něm spíš jenom chytí slinu a začne se pídit po starších nahrávkách této velmi zajímavé skupiny. Kdo ví, třeba to jsou příští U2.

Jirka

http://www.freemusic.cz/clanky/1307-the-frames-breadcrumb-trail.html


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Live | Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 225 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×