Lesní zvěř - Kristýna Chmelíková - MF Dnes


obal alba

Lesní zvěř

Lesní zvěř
Available on
CD $ 10.32
MP3 $ 4.02
FLAC+mp3 $ 6.05

will be available in english soon... Czech translation follows

Debutu Lesní zvěře koncertní energie zůstala

Skoro devět let trvalo, než se brněnskému triu Lesní zvěř povedlo natočit desku. Mezitím si kapela, kombinující živý drum'n' bass s jazzem a psychedelií, nabírala fanoušky energickými koncerty. Na eponymním debutu se formaci, u jejíhož zrodu stál i exministr Ondřej Liška, povedlo koncertní trans zachovat.

Album, které vyjde 26. června u Indies Scope Records, dostalo do vínku dobrý zvuk i netradiční nápady, kdy se kapele do jediné skladby daří vecpat divoké elektro, popové refrény i ozvuky lidovky, aniž by to působilo uměle.

Muzikantskou sílu tria Jura Hradil (klavír, hammondky), Miloš Rejsek (vokály) a Martin Čech (bicí, perkuse) a hostujících trumpetistů Marka Steyera a Tomáše Pavla se producentovi Dušanu Neuwerthovi podařilo vměstnat do příjemné letní desky s chytlavými melodiemi, která ale díky svým chytrým kompozicím neomrzí ani na další poslech.

Lesní zvěř má netradičně rozdělené role - zpěvák tu není frontmanem, který by ze skladeb vyčníval, naopak nástroje všech jsou rovnocenné. Na desce se písně pomalé i rychlé, „hitovky“ i instrumentálky střídají tak šikovně, že působí jako podařený celek. Jako soundtrack k nezávislé road movie s rozjetým začátkem, komplikacemi uprostřed i spokojeným „dojezdem“. Písničkovost skladeb na desce vyzní ještě silněji než naživo a upomíná na další brněnskou skupinu Swordfishtrombones, jejíž některé členy (a producenta desky) oba projekty sdílí. Ať už je to otvírací píseň s hitovým potenciálem 21st, v níž Rejsek do pianového jazzu a drum'n'bassových beatů svým odsekáváním připomínajícím slam poetry soupeří o pozornost s trumpetou, divoká dvojka Dusty Roads nebo Gotcha s výrazným pianem a „videohrovým“ tempem.

Rozjímavost skladeb jako Voda naopak náladou připomene žánrově spřízněné, ač o poznání slavnější Cinematic Orchestra, jimž před třemi lety Lesní zvěř předskakovala. A závěrečná Hostýn nabídne po té rychlé jízdě zchlazení, kdy se jemné downtempo překlopí do lehce halucinogenní lidovky. Road trip je šťastně u konce.

 * KRISTÝNA CHMELÍKOVÁ

19. června 2009 0:00

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Morava

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=142&r=mfjiznimorava&c=1210515


Back
SHOPPING
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×