Indies Scope 2007 - Petr Tomeš - www.freemusic.cz

fotkawill be available in english soon... Czech translation follows


Nebýt dnes podezřelé, co je Zadarmo, byl bych pro, aby dávali Indies Scope toto CD co reklamní bonus ke každému zakoupenému albu. Poctivý zájemce o hudbu by tak Zdarma získal 22 písní od Trabandu, Gipsy.cz, Bittové, Jaromíra 99 & The Bombers, Prouzy...

Oblízne všech deset (s tímto CD v přehrávači), kdo má rád českou a moravskou pestrou nezávislou muziku. Má to ale svý mouchy. Kdo ji fakt žere, většinu z desek, z nichž ty skladby pocházejí, už má doma vyštosovaný. Nebo vypálený? Nebo v MP3? To podle gusta a svědomí – a sem snad Dr. House, abych do něj někomu sahal?

Další háček? Hák (Hook) snad? Co se brněnští Indies Records rozštěpili na tři labely (MG, Scope a Happy Trails), Scope sami z novinek za rok 2007 už plnohodnotnou (rozumějte více než 70timinutovou) kompilaci nesestaví. Kde jsou ty časy, když to bylo dokonce 2CD?!

Ale poradili si na ISR. Čtrnáct letošních novinek – od Hoochie Coochie Bandu po ZVA 12-28 band (no jo, abecedně samý blues) – nastavili osmipoložkovým Best of Indies Scope. Písničkami i z dávna, třeba trabandím Hyjé!, Bittové / Václavka Sirkou v louži z geniálního alba Bílé inferno a Hradišťanu reklamním TV songem Modlitba za vodu. A když nad tím tak přemýšlím, musím uznat, že i hit Na venku od Prouzy sem patří. Vyšel sice v reedici až letos, a tak by mu kolonka 2007 slušela / patřila, leč starý je "jak´ Metuzalém".

Co dál? Třeba šramlšansonstar Vébrová, Tara Fuki, The Chancers, zasTraband, Václavek a Žlutý ségry, třeba. Alternativa, klasika, divnofolk, ska, spirituálky, blues... CO DÁL? Koupit? Nekoupit? A co takhle kdybyste se rozhodli jednou taky sami?!

75 %

http://www.freemusic.cz/clanky/5889-va-indies-scope.html 
More news

SHOPPING
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×