Indies Scope 2007 - Petr Tomeš - www.freemusic.cz

fotka


Nebýt dnes podezřelé, co je Zadarmo, byl bych pro, aby dávali Indies Scope toto CD co reklamní bonus ke každému zakoupenému albu. Poctivý zájemce o hudbu by tak Zdarma získal 22 písní od Trabandu, Gipsy.cz, Bittové, Jaromíra 99 & The Bombers, Prouzy...

Oblízne všech deset (s tímto CD v přehrávači), kdo má rád českou a moravskou pestrou nezávislou muziku. Má to ale svý mouchy. Kdo ji fakt žere, většinu z desek, z nichž ty skladby pocházejí, už má doma vyštosovaný. Nebo vypálený? Nebo v MP3? To podle gusta a svědomí – a sem snad Dr. House, abych do něj někomu sahal?

Další háček? Hák (Hook) snad? Co se brněnští Indies Records rozštěpili na tři labely (MG, Scope a Happy Trails), Scope sami z novinek za rok 2007 už plnohodnotnou (rozumějte více než 70timinutovou) kompilaci nesestaví. Kde jsou ty časy, když to bylo dokonce 2CD?!

Ale poradili si na ISR. Čtrnáct letošních novinek – od Hoochie Coochie Bandu po ZVA 12-28 band (no jo, abecedně samý blues) – nastavili osmipoložkovým Best of Indies Scope. Písničkami i z dávna, třeba trabandím Hyjé!, Bittové / Václavka Sirkou v louži z geniálního alba Bílé inferno a Hradišťanu reklamním TV songem Modlitba za vodu. A když nad tím tak přemýšlím, musím uznat, že i hit Na venku od Prouzy sem patří. Vyšel sice v reedici až letos, a tak by mu kolonka 2007 slušela / patřila, leč starý je "jak´ Metuzalém".

Co dál? Třeba šramlšansonstar Vébrová, Tara Fuki, The Chancers, zasTraband, Václavek a Žlutý ségry, třeba. Alternativa, klasika, divnofolk, ska, spirituálky, blues... CO DÁL? Koupit? Nekoupit? A co takhle kdybyste se rozhodli jednou taky sami?!

75 %

http://www.freemusic.cz/clanky/5889-va-indies-scope.html 
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×