Hasta Luego

V letech 1994-1999 hrál Láďa Buchta na svých občasných koncertech meditativní hudbu za pomocí čtyřstopého magnetofonu s předtočenými pásky. Doma pak zkoušel experimentovat s preparovanou kytarou, kytarou položenou na stole, se smyčcem, škrabkou na brambory (držadlo se namaže kalafunou) a různými efekty.
Výsledkem byly hlukové plochy s ambientní náladou. Občas nějakou takovou skladbu zařadil na koncertě, ale setkávalo se to spíše s nepochopením publika, které si s hudbou nemající pevný rytmus neumělo poradit.
V letech 1999-2002 byl členem skupiny Mimostojící, hrající alternativní rock. S ní natočil dvě demo CD - Islámský terorista (1999) a Za úsvitu v prázdném bytu (2002).
V roce 1999 také začal spolupracovat s houslistou Danem Bartošem, který prošel v devadesátých letech kapelami 2kpb, U Hřebíčků a Poslední výstřel. Od roku 2000 Dan Bartoš hraje také v kapele Dech noci (CD Živlům).
Oba hudebníci se pouštěli do dlouhých skladeb s přednatočeným základem. Šlo spíše o hudbu tady a teď, takže z té doby neexistují žádné zvukové záznamy. Vlastně pouze dvě malé ukázky na demo CD Kolory z roku 2001. Ale to už se skladby začaly zkracovat a melodie vylézaly na povrch.
Když byla nahrávka vybrána na pražský festival Alternativa 2001, bylo duo doplněno o tehdejšího bubeníka Dechu noci Petr Hopa Odstrčila. Zde plnil roli perkusisty a trio s minimem zkoušek odehrálo několik koncertů a vernisáží. To vše už pod názvem Hasta luego (Uvidíme se později).

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×