E!E

Největším impulsem pro vznik byla kapela BON PARI.Na jejich zábavách se začli scházet skupinky prvních Příbramských punkerů,aniž by tušili,že jednouspolu budou hrát!
Zpěvák Bořivoj Řehoř konstatuje ve Vokně (1991) ''Hele stačí,že jsme rok chodili po Příbrami a neznalli se.Myslím Kysela,Burgensteina a mě.Nosili jsme kabrhely,cvokovaný saka a podobný krávoviny,ale neznali jsme se.Neznal jsem Pistole,prostě sem nevěděl.....Chtěl jsem bejt jenom jinej,úplně jinej,než ty vokolo...!!!

Hlavním cílem Příbramskejch punkerů bylopodle Kysela prostě ''nasírat'' lidi.Vytočit je a pobouřit! Už samotný název E!E je netradiční,každý ví,že výraz ''ee'' je známý výraz pro něco ošklivého,nechutného.

E!E se daly dohromady z nudy a touhy ''po nějaký srandě'' na podzim ''87 a to v sestavě Robert ''Kyseláč'' Kyselo,Vilda,Bakča a Míra ''Berger'' Burgenstein

Jako u většiny punkových kapel jim zvládání nástrojů dělalo potíže,vždyt' v době vzniku znich hrál jakš takš jen Bakča,jenže kapela na sobě zapracovala.Tehdy začaly vznikat první skladby ''Naivní'' ,''Číro'' ,''Lochotín'' , či K.H Borovskýho''
Premiéra byla v lednu 1988 v příbramské hospodě U Podařilů (''Byl to úspěch.Lidi byli šokovaný a pak za náma furt chodili,jak to,že nejsme zavřený a ták .....'' R.Kyselo ve Voknu).

V roce 1988 odešli nejdřív Vilda a pak i ''Berger'' na vojnu,takže bylo nutné opět doplnit sestavu.Zpěvákem a baskytaristou se stal Bořivoj ''Bořek'' Řehoř,kámoš kapely,jenž se později věnoval jen zpěvu,takže na basu začal Petr ''Mottlík'' Mottl,znuděnej mistr Zetoru,kde skupina zkoušela.Poté bylo hodně změn a zvratů.Dokonce vznikl i projekt Hilfe Schule,což byli E!E bez Bakči,místo něj hrál na kytaru Lád'a Havlík,jinak jádro bylo stejné Kyselo,Bakča,Mottl,Bořek a na podzim je doplnil L.Havlík.

 Bořivoj Řehoř - zpěv

Petr ''Bakča'' Bakalerov - kytara, zpěv
Petr Mottl - basa
Petr Stawarz - kytara
Roman Vojtíšek - bicí

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×